Środa, 02 czerwca 2021 11:37

XXVI Ogólnopolski Turniej OYAMA Karate w Kata -Wolbrom 29 maja 2021

Sukcesem organizacyjnym i sportowym Jurajskiego Klubu Oyama Karate zakończył się XXVI Ogólnopolski Turniej OYAMA Karate w Kata, który odbył się w dniu 29 maja 2021 r., w Hali Sportowej ZSP w Wolbromiu. W turnieju zorganizowanym przez Jurajski Klub OYAMA Karate na czele z Sensei Kazimierzem Skalniakiem 4 dan, udział wzięło 137 zawodniczek i zawodników z 18 klubów Oyama Karate. Honorowy Patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik oraz Hanshi Jan Dyduch OYAMA PFK.

Środa, 02 czerwca 2021 11:32

INFORMACJA STAROSTY OLKUSKIEGO

4 czerwca 2021 r. (piątek) NIECZYNNE będą:

Wtorek, 01 czerwca 2021 08:29

1 czerwca Dzień Dziecka

Po raz pierwszy Dzień Dziecka w Polsce obchodzono w 1929 r. Rano dzieci i rodzice udawali się na mszę do kościoła katolickiego, a następnie szli do szkół, gdzie można było obejrzeć ciekawe przedstawienia. Rodzice mieli także okazję uczestniczyć w luźnych lekcjach. Dzień ten przypadał na 22 września. Dopiero w 1952 r. w Polsce, podobnie jak w innych państwach bloku wschodniego, datę tę zmieniono na 1 czerwca.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 >  >|