Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2021 » Czerwiec » 1 czerwca Dzień Dziecka

1 czerwca Dzień Dziecka

2021-06-01 08:29:19

Po raz pierwszy Dzień Dziecka w Polsce obchodzono w 1929 r. Rano dzieci i rodzice udawali się na mszę do kościoła katolickiego, a następnie szli do szkół, gdzie można było obejrzeć ciekawe przedstawienia. Rodzice mieli także okazję uczestniczyć w luźnych lekcjach. Dzień ten przypadał na 22 września. Dopiero w 1952 r. w Polsce, podobnie jak w innych państwach bloku wschodniego, datę tę zmieniono na 1 czerwca.

W polskiej mentalności to równie ważne święto, co Dzień Matki czy Dzień Ojca. W tym dniu w szkole zwykle nie ma lekcji. Są za to organizowane zawody sportowe, wyjścia do teatru czy do kina.
Z okazji Dnia Dziecka, najmłodszym Mieszkańcom Miasta i Gminy Wolbrom składają najlepsze życzenia Burmistrz MiG Adam Zielnik oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Bartłomiej Żurek.