Środa, 21 lipca 2021 10:21

Od 1 lipca, nowy obowiązek dla milionów Polaków. Surowe kary za brak zgłoszenia!

CEEB, czyli Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków to system informacji o źródłach ogrzewania budynków w Polsce. CEEB ma wspierać działania w wymianie kopciuchów, a tym samym walkę ze smogiem. Za budowę systemu CEEB odpowiada Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Ma także uwzględniać informacje na temat udzielonej pomocy publicznej w zakresie termomodernizacji i wymiany kotłów. Zebrane informacje w sumie mają dotyczyć ok. 5-6 mln budynków.

Czwartek, 01 lipca 2021 10:12

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Wolbromiu, na podstawie komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega, że do godz. 22:00 dnia 01.07.2021 r. na obszarze województwa małopolskiego prognozuje się burze z ulewnymi opadami deszczu od 30 mm do 50 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h. Miejscami możliwy grad.

Środa, 30 czerwca 2021 14:58

Jednogłośne absolutorium dla Burmistrza Adama Zielnika

W dniu 29 czerwca 2021 roku odbyła się jedna z najważniejszych w roku - sesja absolutoryjna, której tematami wiodącymi były raport o stanie Gminy, udzielenie Burmistrzowi wotum zaufania, zatwierdzenie sprawozdania z wykonania budżetu za 2020 rok oraz udzielenie absolutorium Burmistrzowi Miasta i Gminy. W związku z epidemią koronawirusa posiedzenie Rady Miejskiej odbyło się w sali Domu Kultury z zachowaniem podwyższonych standardów bezpieczeństwa.

Sobota, 26 czerwca 2021 19:49

Zasady wypłaty zasiłków celowych 6 tys. złotych osobom poszkodowanym w wyniku zdarzeń mających znamiona klęski żywiołowej

W związku ze zdarzeniami, które miały miejsce na terenie naszego województwa, spowodowanymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznym, Wojewoda Małopolski w piśmie z dn. 25. czerwca 2021r., skierowanym do Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów Miast i Gmin województwa małopolskiego przypomina o zasadach udzielenia pomocy do 6 tys. złotych przeznaczonych dla osób/rodzin, które poniosły straty w gospodarstwach domowych i znalazły się w szczególnej sytuacji życiowej,

Piątek, 25 czerwca 2021 16:53