Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2021 » Czerwiec » XXVI Ogólnopolski Turniej OYAMA Karate w Kata -Wolbrom 29 maja 2021

XXVI Ogólnopolski Turniej OYAMA Karate w Kata -Wolbrom 29 maja 2021

2021-06-02 11:37:02

Sukcesem organizacyjnym i sportowym Jurajskiego Klubu Oyama Karate zakończył się XXVI Ogólnopolski Turniej OYAMA Karate w Kata, który odbył się w dniu 29 maja 2021 r., w Hali Sportowej ZSP w Wolbromiu. W turnieju zorganizowanym przez Jurajski Klub OYAMA Karate na czele z Sensei Kazimierzem Skalniakiem 4 dan, udział wzięło 137 zawodniczek i zawodników z 18 klubów Oyama Karate. Honorowy Patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik oraz Hanshi Jan Dyduch OYAMA PFK.

W uroczystości rozpoczęcia zawodów wzięli udział m.in.: Lidia Gądek - Posłanka na Sejm RP VII i VIII kadencji i Prezes Centrum Medycznego „WOLMED” w Wolbromiu, Waldemar Kolanko Sekretarz Miasta i Gminy Wolbrom, Tomasz Bargieł - Radny Powiatu Olkuskiego, Przewodniczący Komisji Zdrowia i Promocji w Powiecie Olkuskim, Hanshi Jan Dyduch 8 dan - Prezes OYAMA PFK, Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan Wiceprezes Zarządu OYAMA IKF i Stanisław Tomasz Kołodziej - Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu.

Sędzią Głównym był Shihan Paweł Pajdak 6 dan (Sosnowiec), a arbitrami maty: Shihan Witold Choiński 6 dan (Białystok), Sensei Danuta Fyda 4 dan (Tychy), Shihan Mirosław Osika 5 dan (Kraków), Sensei Rafał Czopek 4 dan (Brzeszcze). Zawody sprawnie prowadzili asystenci Sędziego Głównego: Pani Marta Skalniak (Jurajski Klub), Grzegorz Furgaliński (Zadroże), Sensei Kinga Skalniak 1 dan (Jurajski Klub) i Jakub Liszkowski (Kraków). Kierownikiem kadry była Sensei Weronika Furman 1 dan.
Patronat medialny objęły redakcje: Gazety Olkuskiej, Gwarka Olkuskiego i Wieści Wolbromskich.

Rywalizacja odbywała się w dwóch konkurencjach: Kata i Kata z bronią na trzech polach prezentacji. Poziom współzawodnictwa sportowego był wysoki i wyrównany. Najlepszymi Zawodnikami uznano: Martyna Siwy (Sosnowiec) i Grzegorz Furgaliński (Wolbrom). Grzegorz jest utytułowanym zawodnikiem, wielokrotnym Mistrzem Polski. Tym razem również wykazał się opanowaniem i piękną techniką.
    Dużą radość sprawiła sobie, rodzicom i trenerowi Aleksandra Miska zdobywając złoty medal w Kategorii Młodziczki. Ola jest bardzo ambitna i pracowita, kilka razy otarła się o strefę medalową na MP.

Wyniki Jurajskich Karateków OYAMA Karate:
Grzegorz Furgaliński - I miejsce w Kata
Grzegorz Furgaliński - I miejsce w Kobudo
 Grzegorz Furgaliński - Najlepszy Zawodnik Turnieju
Aleksandra Miska - I miejsce
Alicja Ślęzak - II miejsce
Jan Tracz - II miejsce
Kinga Kowal - III miejsce w Kata

Sławomir Borówka, Paweł Glanowski, Antoni Siwiecki, Jakub Wróbel, Nina Adamek, Natalia Chmiest, Emilia Smoter, Miłosz Wożniak po bardzo ładnych prezentacjach odpadli z rywalizacji, gratulujemy podjętego wyzwania i bardzo dobrej postawy. Sukces wymaga wiedzy i doświadczenia, żeby zwyciężać, należy wyciągać wnioski z porażek. Trzeba być cierpliwym i pracować dalej.
Oryginalne medale i puchary wręczali Hanshi Jan Dyduch, Shihan Andrzej Pierzchała i Waldemar Kolanko (Sekretarz UMiG Wolbrom). Trofea przygotowała Firma SUTEMI z Wadowic. Zawody dofinansował Zarząd OYAMA PFK i UMiG Wolbrom. Opiekę medyczną zapewniło Centrum Medyczne WOL- MED w Wolbromiu.

Foto: Marta Skalniak, Radosław Dyduch, Piotr Biernacki