Listopad 2020

Czwartek, 12 listopada 2020 10:27

Świętowaliśmy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Dziś 11 listopada świętujemy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną w kraju, obchody Święta Niepodległości w tym roku mają charakter symboliczny. W Wolbromiu o godzinie 10.00 odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Katarzyny, którą sprawował ks. kan. Zbigniew Luty. Na transmisję mszy świętej on-line, wszystkich mieszkańców zaprosił Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom.

Wtorek, 10 listopada 2020 16:38

W mieście i gminie Wolbrom mamy już 17 zgonów z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami

Dziś Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu z przykrością przekazuje informację o kolejnych 6 zgonach z powodu COVID-19 na terenie naszego powiatu. 2 przypadki dotyczą terenu miasta i gminy Wolbrom. Łącznie w naszej gminie zanotowano tym samym 17 zgonów, najwięcej w powiecie olkuskim. PPIS w Olkuszu informuje także o kolejnych 121 przypadkach zakażenia SARS-CoV-2, w tym 23 w naszej gminie.

Wtorek, 10 listopada 2020 11:21

FIBER PODAROWAŁ DRZEWA DLA WOLBROMIA

Jesień to bardzo dobry czas, żeby pomyśleć o nowych drzewach w naszej wspólnej przestrzeni, które będą cieszyły oko wiosną. A do tego dadzą odrobinę cienia i pomogą w walce o lepsze powietrze dla nas wszystkich. Z inicjatywą kupna osiemnastu prawie 3-metrowych sadzonek dla Gminy Wolbrom wyszedł FIBER, wasz lokalny operator sieci światłowodowej.

Poniedziałek, 09 listopada 2020 14:07

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik zaprasza na transmisję Mszy Św. w intencji Ojczyzny z kościoła Św. Katarzyny

102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości będzie wyjątkowa ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia dotyczące m.in. gromadzenia się. Dlatego zamiast udziału w pochodzie, w tym dniu wszyscy Mieszkańcy Miasta i Gminy Wolbrom mogą włączyć się w świętowanie we własnych domach.

Sobota, 07 listopada 2020 18:49

Boisko treningowe "Przeboju" przejdzie modernizację

Do końca bieżącego roku boisko treningowe „Przeboju” przejdzie modernizację. Niedawno, bo 20 października Burmistrz Adam Zielnik ogłosił przetarg na zadanie: „Modernizacja treningowego boiska piłkarskiego WKS Przebój Wolbrom”. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja treningowego boiska do gry w piłkę nożną o nawierzchni ziemno-trawiastej o wymiarach 62,00 x 30,00m (wymiar pola gry – 56,00 x 26,00 m).

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7  >  >|