Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2020 » Listopad » Boisko treningowe "Przeboju" przejdzie modernizację

Boisko treningowe "Przeboju" przejdzie modernizację

2020-11-07 18:49:39

Do końca bieżącego roku boisko treningowe „Przeboju” przejdzie modernizację. Niedawno, bo 20 października Burmistrz Adam Zielnik ogłosił przetarg na zadanie: „Modernizacja treningowego boiska piłkarskiego WKS Przebój Wolbrom”. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja treningowego boiska do gry w piłkę nożną o nawierzchni ziemno-trawiastej o wymiarach 62,00 x 30,00m (wymiar pola gry – 56,00 x 26,00 m).

Zakres inwestycji stanowi: - usunięcie nawierzchni z trawy naturalnej wraz z utylizacją – 1860 m2; - remont odwodnienia wraz z drenażem i studnią zbiorczą – 150mb; - uzupełnienie i wyrównanie istniejącej podbudowy pod sztuczną nawierzchnię – 1860 m2; - dostawa i montaż trawy syntetycznej o minimalnych właściwościach wskazanych w specyfikacji – 1860 m2; - dostawa i montaż 2 sztuk bramek do piłki nożnej o wymiarach 5 m x 2 m.
- Na modernizację boiska pozyskaliśmy 200 tys. zł. z programu ”Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”- edycja 2019. Składam więc serdeczne podziękowania dla Pana Wiceministra Sportu Jacka Osucha oraz gratulacje dla Pana Prezesa „Przeboju” Dariusza Gorgonia -  oznajmił burmistrz Adam Zielnik.
Modernizacja boiska treningowego „ Przeboju” zbiegnie się z inną inwestycją sportową. Jak już informowaliśmy rewitalizację przejdzie również „Orlik” przy SP1. Trwa właśnie procedura przetargowa. Boisko do piłki nożnej otrzyma nową nawierzchnię z trawy syntetycznej, zamontowane zostaną 2 szt. bramek piłkarskich. Z kolei boisko wielofunkcyjne pozyska nową nakładkę natryskową EPDM z odwzorowaniem linii boiska i logotypem „MAŁOPOLSKA". Na ten cel Gmina Wolbrom pozyskała z Województwa Małopolskiego ponad 150 tys. zł.