Czwartek, 05 grudnia 2019 16:01

Do Jaroszowca po zdrowe płuca i rehabilitację

Przed kilkoma dniami w Małopolskim Szpitalu Chorób Płuc i Rehabilitacji im. Edmunda Wojtyły w Jaroszowcu, odbyła się uroczystość oddania do użytku nowo wyremontowanego piętra, w pomieszczeniach, którego powstał Oddział Rehabilitacji Pulmonologicznej, Pododdział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej oraz część rehabilitacyjna dla pacjentów stacjonarnych. W uroczystości udział wziął m.in. Burmistrz Wolbromia Adam Zielnik,

Czwartek, 05 grudnia 2019 12:12

Komunikat na temat leków na cukrzycę

W związku z informacjami dotyczącymi zanieczyszczenia metforminy, substancji czynnej używanej do produkcji leków przeciwko cukrzycy, Ministerstwo Zdrowia informuje, że 4 grudnia Minister Zdrowia, prof. Łukasz Szumowski zorganizował spotkanie z udziałem:

Czwartek, 05 grudnia 2019 11:03

Najlepsze życzenia dla krwiodawców z Klub HDK WOSTAL

Przypadające w dniach 22-26 listopada Dni Honorowego Krwiodawstwa, są okazją do podziękowań wszystkim tym, którzy przyczyniają się czynnie do ratowania życia ludzkiego, oraz wspierają ideę honorowego krwiodawstwa. Jak co roku, okolicznościowe spotkania odbywają się w dwóch działających na terenie miasta klubach krwiodawców. Pierwsze ze spotkań odbyło się w dniu 22 listopada w gronie dawców najstarszego w powiecie olkuskim - Klubu HDK, działającego przy FTT Wolbrom.

Środa, 04 grudnia 2019 14:08

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu pyłu zawieszonego PM10

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska powiadamia o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania pyłu zawieszonego PM10.

Środa, 04 grudnia 2019 10:35

Bal u Misia Uszatka

Miękki, puchaty i taki z łatką, najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada dzieci z grupy „Wiewiórki” i „Misie” z oddziału przedszkolnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym przygotowały przedstawienie pt. „Bal u Misia Uszatka”.