Czwartek, 19 grudnia 2019 08:09

Konkurs Małopolska Nagroda Rynku Pracy

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie przypomina, iż 20 grudnia mija termin zgłaszania kandydatów do konkursu, w dwóch kategoriach: - Małopolski Pracodawca Roku – Małopolski Pracodawca Wspierający Rozwój Pracowników; - Małopolski Pracodawca Roku - Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie.

Środa, 18 grudnia 2019 13:14

Gmina Wolbrom dołącza do błękitnej rewolucji!

Władze Wolbromia nie ustają w działaniach do zmniejszenia zjawiska smogu w naszej gminie. W trosce o zdrowie i życie mieszkańców, Miasto i Gmina Wolbrom przystąpiła do kolejnego przedsięwzięcia pn. Eksperyment Sądecki 2. Wzorem gmin z okolic Nowego Sącza chce postawić na „błękitny węgiel” i zachęcić mieszkańców do ogrzewania domów nowym paliwem.

Środa, 18 grudnia 2019 10:59

Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie dla uczennicy SP w Jeżówce

Uczennica Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki Martyna Prowancka zdobyła wyróżnienie w wojewódzkim konkursie „Dbamy o nasze miasto – walczymy ze smogiem”. Gratulujemy! 12 grudnia 2019 roku w budynku Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie odbyło się podsumowanie już 4. edycji konkursu „Dbamy o nasze miasto – walczymy ze smogiem”.

Wtorek, 17 grudnia 2019 08:34

III koncert jubileuszowy 40 lecia ZPiT "Wolbromiacy"

Zespół Pieśni i Tańca „Wolbromiacy” niekwestionowana wizytówka nie tylko Wolbromia, ale także Powiatu Olkuskiego obchodzi w 2019 roku jubileusz 40 lecia działalności. Świętowanie rubinowej rocznicy było doskonałą okazją do zaprezentowania swojego dorobku artystycznego, podczas trzech Koncertów Jubileuszowych odbywających się na scenie Domu Kultury. Pierwszy z nich miał miejsce 4 maja, drugi z koncertów odbył się 12 października, a trzeci w sobotę 14 grudnia br.

Piątek, 13 grudnia 2019 20:08

Na ulicy Skalskiej, inteligentne przejścia dla pieszych już działają

Przejścia dla pieszych na ulicy Skalskiej są już bezpieczniejsze. Staraniem burmistrza Wolbromia, dwa przejścia -przy Zespole Szkół oraz ośrodku zdrowia zyskały niedawno tzw. oświetlenie wertykalne. Dzięki niemu przejścia, a przede wszystkim obszar bezpośrednio przed nimi, są doświetlone równomiernym strumieniem światła, co znacznie poprawiawia widoczność pieszego szczególnie na szarym tle, i jest widoczny nawet z dużej odległości.