Czwartek, 10 stycznia 2019 09:08

Informacja o udzieleniu środków finansowych na realizację zadania publicznego

pn. realizacja programu profilaktyczno-terapeutycznego dla dzieci i młodzieży realizującej obowiązek szkolny lub obowiązek nauki z rodzin niewydolnych wychowawczo, dotkniętych skutkami alkoholizmu w 2019 roku na podstawie ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zdrowiu publicznym (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 1492)

Środa, 09 stycznia 2019 13:26

Uwaga przedsiębiorcy posiadający zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych

Biuro Obsługi Działalności Gospodarczej UMiG Wolbrom przypomina przedsiębiorcom posiadającym zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie Miasta i Gminy Wolbrom o obowiązku złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za 2018 r. oraz uiszczenia I raty opłaty za korzystanie z zezwoleń w terminie do 31 stycznia 2019 roku. Oświadczenia należy składać w Biurze Obsługi Działalności Gospodarczej w Urzędzie Miasta i Gminy Wolbrom - pokój 218.

Wtorek, 08 stycznia 2019 19:53

Przetarg na na "Adaptację i modernizację części budynku OSP Dłużec na Świetlicę Tradycji Ziemi Dłużeckiej" ogłoszony.

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom zaprasza do składania ofert w przetargu nieograniczonym na „Adaptację i modernizacja części budynku OSP Dłużec na Świetlicę Tradycji Ziemi Dłużeckiej”. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa istniejącego budynku remizy OSP Dłużec o wiatrołap wraz z adaptacją i modernizacją części pomieszczeń na Świetlicę Tradycji Ziemi Dłużeckiej. Termin wykonania zamówienia: 10.09.2019 r.

Piątek, 04 stycznia 2019 12:51

Największe Gołaczewy, najmniejsza Miechówka

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny w ciągu ok. 25 lat liczba ludności Polski zmniejszy się o ok. 2,8 mln osób, a Polska wkroczyła w fazę kryzysu demograficznego. Według GUS spadek liczby ludności jest wynikiem niekorzystnych tendencji, przede wszystkim w zakresie przyrostu naturalnego. Od 2013 r. jest obserwowany ubytek naturalny wynikający z nadal niskiej (pomimo wzrostu w latach 2016-2017) liczby urodzeń przy jednoczesnym niewielkim, ale systematycznym zwiększaniu się liczby zgonów,

Środa, 02 stycznia 2019 13:35

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na zlecenie w 2019 r.

Zarządzenie nr 30/2018 Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom z dnia 31 grudnia 2018 r. w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na zlecenie w 2019 r. realizacji zadań publicznych organizacjom pozarządowym oraz podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 450 z późn. zm.)

|<  <  79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 >  >|