Czwartek, 12 grudnia 2019 14:35

Gminne eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

10 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Pod Lasem w Wolbromiu po raz 18. odbyły się gminne eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego przeznaczonego dla klas I- III, którego organizatorkami były panie: Barbara Wróbel i Magdalena Grelewicz. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci.

Czwartek, 12 grudnia 2019 11:15

Promocja służby przygotowawczej

.

Środa, 11 grudnia 2019 10:40

Policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby bezdomne

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Okres zimowy to czas, gdy policjanci zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki, czy klatki schodowe. Wraz z nadejściem niskich temperatur policjanci monitorują sytuację takich osób.

Środa, 11 grudnia 2019 10:07

Na III Szachowym Turnieju Mikołajowym

Bardzo często można się spotkać z przekonaniem, że szachy są nudne i zbyt trudne dla dzieci. Nic bardziej mylnego, a dowodem na to są dzieci uczęszczające już od 4 lat na zajęcia Koła Szachowego do Domu Kultury w Wolbromiu. 8 grudnia 2019 r. odbył się tam , Mikołajowy Turniej Szachowy zorganizowany dla dzieci oraz młodzieży z terenu całej naszej gminy.

Wtorek, 10 grudnia 2019 20:27

Burmistrz nagrodził laureatów II Gminnego Konkursu Poetyckiego "Nieskończoność"

9 grudnia, na zaproszenie Burmistrza Adama Zielnika przybyła grupa laureatów II Gminnego Konkursu Poetyckiego „Nieskończoność”. Szef wolbromskiego magistratu złożył gratulacje młodym poetom, podziękował zarówno im jak i ich opiekunom. W dowód uznania uhonorował zwycięskich uczni upominkami.