Piątek, 06 grudnia 2019 21:46

"Błękitny węgiel" sposobem na czyste powietrze na Ziemi Wolbromskiej

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik oraz Gminny Ekodoradca zapraszają mieszkańców w dniu 14 grudnia, o godz. 11.00 na Rynek, gdzie odbędzie się prezentacja paliwa niskoemisyjnego pn. „Błękitny Węgiel”, właściwy sposób jego spalania oraz pokaz badania spalin dronem. Podczas spotkania, Mieszkańcy dowiedzą się o właściwościach Błękitnego Węgla - bezdymnego paliwa, produkowanego z polskiego węgla kamiennego, będącym natychmiastowym rozwiązaniem na problem smogu.

Piątek, 06 grudnia 2019 14:10

Warsztaty rozwojowe dla pracowników instytucji kultury i organizacji pozarządowych.

Biuro programu „Niepodległa” zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach dotyczących przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu, zarządzania zespołem oraz budowaniu partnerstw. Będą się one odbywać kolejno: - 9 grudnia 2019, w godz. 9.30-17.30, „Budowanie partnerstw w oparciu o wspólne cele i wartości” w Centrum Konferencyjnym Zielna, ul. Zielna 37 w Warszawie.

Piątek, 06 grudnia 2019 10:33

Zaproszenie na debatę społeczną

Weź udział w debacie społecznej "Bezpieczeństwo na placu targowym w Wolbromiu".

Piątek, 06 grudnia 2019 08:54

Szkoła w Jeżówce najlepsza w powiecie

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jeżówce zdobyli tytuł najlepszej szkoły w powiecie olkuskim w X Edycji Małopolskiego Konkursu promującego bezpieczeństwo uczniów na drodze: ODBLASKOWA SZKOŁA”. W ramach całego przedsięwzięcia uczniowie wykonali wiele zadań:

Czwartek, 05 grudnia 2019 19:12

Uwaga kierowcy! Na czas robót, przejazd na ul.Miechowskiej w Wolbromiu będzie nieczynny

W związku z zaplanowanymi pracami na przejeździe kolejowym na ul. Miechowskiej w Wolbromiu (Linia Hutnicza Szerokotorowa), w dniach od 9.12.2019, godz. 7.30 do 14.12.2019, godz. 15.00 zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego. Na czas prowadzonych robót, objazd prowadzić będzie ulicami: Miechowska – Mariacka – Nowa - Żwirki i Wigury – Rynek – Krakowska – Skalska - Obwodnica Wolbromia.