Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2019 » Grudzień » Szkoła w Jeżówce najlepsza w powiecie

Szkoła w Jeżówce najlepsza w powiecie

2019-12-06 08:54:11

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jeżówce zdobyli tytuł najlepszej szkoły w powiecie olkuskim w X Edycji Małopolskiego Konkursu promującego bezpieczeństwo uczniów na drodze: ODBLASKOWA SZKOŁA”. W ramach całego przedsięwzięcia uczniowie wykonali wiele zadań:

22 września 2019 roku uczestniczyli w zebraniu wiejskim. Zachęcali zebranych i ich rodziny do noszenia odblasków w celu zwiększenia widoczności i poprawy bezpieczeństwa na drodze.
W dniu 10 października klasa VIII wręczyła kamizelki odblaskowe najmłodszym uczniom z przesłaniem: „Jesteśmy bezpieczni spacerujemy w kamizelkach”
 W ramach akcji ,,Odblaskowa Szkoła” uczniowie wykonali gazetki zachęcające do noszenia odblasków.
Dnia 15 października 2019 r. odblaskowy korowód z transparentem ,,Noś odblaski” wyruszył sprzed szkoły pod opieką nauczycieli. Transparent niesiony przez dzieci nawoływał do noszenia odblasków. Kierowcy i okoliczni mieszkańcy z zainteresowaniem obserwowali odblaskowy pochód. Odblaskowa lekcja na drodze długo powinna pozostać w pamięci dzieci, jak również mieszkańców Jeżówki. Miejmy nadzieję, że kampania odniesie pozytywny efekt.
W dniu 29 października 2019 r. odbył się apel poświęcony podsumowaniu akcji „ODBLASKOWA SZKOŁA” i rozstrzygnięciu konkursów: wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym pod hasłem „Zasady ruchu drogowego” oraz konkursu plastycznego ,,Jestem bezpieczny na drodze”.
Uczniowie klasy V przedstawili realizację i przebieg akcji, a wyróżnieni laureaci konkursów otrzymali z rąk Pana Dyrektora Mateusza Makowskiego dyplomy i nagrody rzeczowe. Mamy nadzieję , że podjęte działania przez naszą szkołę w ramach akcji „ Odblaskowa Szkoła” przyczynią się do zachowania większego bezpieczeństwa naszych uczniów w drodze do i ze szkoły.
Zdobyty tytuł bardzo ucieszył wszystkich uczniów zaangażowanych w akcję.

D. Mól, H, Makowska.

GALERIA ZDJĘĆ: