Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2019 » Grudzień » Gminne eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

Gminne eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

2019-12-12 14:35:17

10 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Pod Lasem w Wolbromiu po raz 18. odbyły się gminne eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego przeznaczonego dla klas I- III, którego organizatorkami były panie: Barbara Wróbel i Magdalena Grelewicz. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci.

Do rywalizacji na najciekawszą interpretację wiersza stanęło 20 uczniów z 8. szkół naszej gminy. Recytatorzy przedstawili dowolnie wybrany utwór o tematyce żartobliwej, bo w tym roku  hasło konkursu to - „Wiersze na wesoło w poezji dziecięcej”. Poziom konkursu był wysoki, a więc komisja miała ciężki orzech do zgryzienia przy wyborze zwycięzców. Każda recytacja zasługiwała na najwyższą pochwałę i nagradzana była gromkimi brawami. Komisja  przesłuchała recytatorów i wyłoniła laureatów.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Laureatów pierwszych trzech miejsc zapraszamy do reprezentowania naszej gminy w powiecie i życzymy im dalszych sukcesów.
Wyniki Konkursu
Mistrzem Recytacji Gminy Wolbrom została Dorota Kobylarz - uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kąpielach Wielkich – przygotowana pod kierunkiem  Zdzisławy Posełek i Lidii Mąkol.
I Wicemistrzem Recytacji Gminy Wolbrom została Mia Costello - uczennica Zespołu Szkół – Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolbromiu – przygotowana pod kierunkiem  Barbary Wróbel.
II Wicemistrzem Recytacji Gminy Wolbrom została Alicja Barczyk - uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu – przygotowana pod kierunkiem Anety Gajowiec.

Magdalena Grelewicz