Sierpień 2019

Piątek, 30 sierpnia 2019 07:05

Projekt "Siła kompetencji"

Instytut Turystyki w Krakowie Sp. z o. o. zaprasza do udziału w projekcie realizowanym w ramach Poddziałania 8.4.2 Adaptacja do zmian, współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Czwartek, 29 sierpnia 2019 18:07

Dożynki Kąpiele Wielkie 2019 - Konkurs "Najpiękniejsza dekoracja dożynkowa przy posesji"

Podczas dożynek odbywających się 25 sierpnia, wiele emocji towarzyszyło rozstrzygnięciu konkursu na „Najpiękniejszą dekorację dożynkową przy posesji” - zorganizowanego przez Komitet Organizacyjny Dożynek Sołectwa Kąpiele Wielkie. Komisja konkursowa w składzie: Anna Świerczek - Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kąpielach Wielkich; Artur Pajkiert - Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolbromiu oraz Wojciech Szota - Redaktor Naczelny „Wieści Wolbromskich” postanowiła przyznać:

Czwartek, 29 sierpnia 2019 12:23

Akcja "100% Bezpieczeństwa nad Zalewem w Wolbromiu"

28 sierpnia 2019 roku nad Zalewem Wolbromskim Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu wraz z Komendą Powiatową Policji w Chrzanowie oraz Urzędem Miasta i Gminy Wolbrom i Śląskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oddział w Olkuszu prowadzili działania edukacyjno-informacyjne, dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Były to kolejne wspólne działania służb, dla których bezpieczeństwo osób stanowi priorytet. Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „100% Bezpieczeństwa nad Zalewem w Wolbromiu”.

Czwartek, 29 sierpnia 2019 11:48

Polski rolnik jest twardą sztuką - czyli dożynki w Kąpielach Wielkich

W tym roku susza dała się we znaki rolnikom, z tym większą wdzięcznością rolnicy dziękowali za to, co udało się zebrać z pól. Tak było podczas dożynek w Kąpielach Wielkich w dniu 25 sierpnia. W Dożynkach Gminy Wolbrom, obok gospodyń z KGW, druhów OSP i rolników, licznie uczestniczyli mieszkańcy gminy oraz wielu znamienitych gości na czele z Gospodarzem Gminy Wolbrom Burmistrzem Adamem Zielnikiem.

Środa, 28 sierpnia 2019 09:07

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego ostrzega!

Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na dzień 28 sierpnia 2019 r. Dziś od godz. 12.00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 mm i wiatru do 90 km/h. Możliwy grad. Stopień zagrożenia 1.