Sierpień 2019

Poniedziałek, 26 sierpnia 2019 09:25

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego ostrzega!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na dzień 26 sierpnia 2019 r. przewiduje: - upał z prognozowaną temperaturą maksymalną w dzień od 30°C do 33°C na terenie województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego – ostrzeżenie 2. stopnia – obowiązuje do godz. 18.00, 29 sierpnia;

Sobota, 24 sierpnia 2019 09:57

Umowa na basen kryty podpisana!

Potwierdzają się słowa burmistrza Wolbromia, Adama Zielnika o tym, że w Wolbromiu będziemy mieli jeden z najnowocześniejszych w swojej kategorii kryty basen w Europie! I to już w maju 2020 roku. Stosowną umowę na wykonanie zadania pn. „Przebudowa, rozbudowa, nadbudowa budynku basenu przy ul. Kamiennogórskiej w Wolbromiu” Burmistrz zawarł z wyłonioną w drodze przetargu firmą SPEC BAU Polska Sp. z o.o. z Brzezinki w dniu 19 sierpnia.

Czwartek, 22 sierpnia 2019 11:16

Konkurs "Najpiękniejszy ogród w Gminie Wolbrom 2019" rozstrzygnięty

Poznaliśmy wyniki IV edycji konkursu „Najpiękniejszy ogród w Gminie Wolbrom”, którego organizatorami był Burmistrz MiG Wolbrom wspólnie z firmą Ogrodnictwo Domaniewice. Spośród 13. zgłoszonych do konkursu ogrodów, za najpiękniejszy uznano ogród Pana Szczepana Banysia. Drugie miejsce przypadło ogrodowi Państwu Renacie i Janowi Knapom, a trzecie ex aequo ogrodom Pani Iwony Barczyk oraz Pana Tomasza Barczyka.

Środa, 21 sierpnia 2019 10:26

Zapraszamy na Policyjną "AKCJĘ NAD ZALEWEM W WOLBROMIU"

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Chrzanowie, Urzędem Miasta i Gminy w Wolbromiu, a także Śląskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym Oddział w Olkuszu - zapraszają wszystkich chętnych, którzy razem z nami bezpiecznie chcą zakończyć sezon wypoczynku nad wodą, na „Akcję nad zalewem w Wolbromiu” w dn. 28 sierpnia 2019 r. o godz. 12.00. Hasłem przewodnim tegorocznej akcji jest „100 lat Policji Państwowej – 100 % Bezpieczeństwa”.

Wtorek, 20 sierpnia 2019 10:21

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego ostrzega!

Dziś 20 sierpnia IMiGW prognozuje na terenie województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 mm, wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad. Stopień zagrożenia 1. Zjawiska mogą powodować uszkodzenia linii napowietrznych, utrudnienia komunikacyjne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.