Sierpień 2019

Środa, 14 sierpnia 2019 13:15

Zaproszenie na "Dożynki Wojewódzkie"

.

Środa, 14 sierpnia 2019 13:07

Rajd na orientację "KORNO"

Informujemy, iż dnia 31 sierpnia 2019 r. roku na terenie Gminy Wolbrom oraz okolic odbędzie się rajd na orientację „KoRNO” organizowany przez Stowarzyszenie ROC - Razem Osiągniemy Cel. Rajd objęty został patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom. Baza rajdu zlokalizowana będzie w Szkole Podstawowej w Dłużcu przy ulicy Dłużec 7.

Środa, 14 sierpnia 2019 10:21

Burmistrz wyróżniony medalem z okazji 100-lecia powołania Policji Państwowej

Wczoraj Komendanci Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu - młodszy inspektor Jarosław Klich oraz jego zastępca podinspektor Adam Milanowski złożyli wizytę Burmistrzowi Miasta i Gminy Wolbrom Adamowi Zielnikowi. Podczas odwiedzin funkcjonariusze w podziękowaniu za dotychczasową współpracę i wsparcie dla KP Olkusz uhonorowali Burmistrza Adama Zielnika medalem z brązu, wydanym z okazji 100-lecia powołania Policji Państwowej.

Wtorek, 13 sierpnia 2019 14:11

Pieniądze wracają! Mamy 300 tys. oszczędności z termomodernizacji szkół

W latach 2017-2018 dzięki staraniom Burmistrza Wolbromia Adama Zielnika i poparciu Radnych Rady Miejskiej, po raz pierwszy w historii Gminy przeprowadzono gruntowną modernizację energetycznej aż siedmiu budynków użyteczności publicznej. Chodzi tu o budynki szkolne: w Wolbromiu (budynki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Mariackiej oraz na os. Łokietka – dawne Gimnazjum nr 4), Chełmie, Kąpielach Wielkich, Łobzowie, Gołaczewach i Wierzchowisku.

Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 15:23

Rozbudowa szkoły o przedszkole w Zarzeczu dobiega końca

Zadanie pn. „Rozbudowa, przebudowa, zmiana sposobu użytkowania części budynku Szkoły Podstawowej w Zarzeczu na przedszkole” dobiega końca. Dzięki przeprowadzonej modernizacji, na potrzeby dzieci przedszkolnych, zaadaptowano dwie sale lekcyjne mieszczące się na parterze budynku. Obie sale pozwolą na przyjęcie do przedszkola ponad 40 wychowanków. Obecnie do części przedszkolnej będzie prowadziło odrębne wejście.