Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2019 » Sierpień » Akcja "100% Bezpieczeństwa nad Zalewem w Wolbromiu"

Akcja "100% Bezpieczeństwa nad Zalewem w Wolbromiu"

2019-08-29 12:23:21

28 sierpnia 2019 roku nad Zalewem Wolbromskim Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu wraz z Komendą Powiatową Policji w Chrzanowie oraz Urzędem Miasta i Gminy Wolbrom i Śląskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oddział w Olkuszu prowadzili działania edukacyjno-informacyjne, dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Były to kolejne wspólne działania służb, dla których bezpieczeństwo osób stanowi priorytet. Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „100% Bezpieczeństwa nad Zalewem w Wolbromiu”.

Wspólna imprezę zorganizowano na zakończenie lata. Policja, WOPR i Urząd Miasta i Gminy  Wolbrom przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Przy stanowisku urzędu rozdawano gadżety i ulotki promujące gminę Wolbrom, a także
ulotki akcji edukacyjnej "Wolbrom w zdrowej atmosferze" oraz "Chcemy oddychać czystym powietrzem" przygotowane przez Ekodoradcę Gminy Wolbrom Katarzynę Barczyk-ŁyczakStanisław Góźdź ratownik WOPR-u omówił, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci i dorośli mogli poćwiczyć na fantomach resuscytację. Podczas działań można było zobaczyć policyjny motocykl i radiowozy, a przy policyjnym stanowisku poznać zasady pracy technika kryminalistyki i przewodnika psa służbowego. Nie obyło się również bez profilaktyki dotyczącej bezpieczeństwa. Policjantki rozdawały ulotki, broszury, książeczki edukacyjne, odblaski, długopisy i inne gadżety. Przekazywały cenne wskazówki i udzielały porad dla dzieci i dorosłych.  Szczególną uwagę  zwracały na zachowania dzieci w kontaktach z osobami nieznajomymi.
Wiele radości i dobrej zabawy zapewnili rodzinom policyjni wodniacy z Trzebini oraz WOPR-u. Nie brakował chętnych, którzy  pływali policyjną łodzią. Jak zwykle  dużą sympatią wśród najmłodszych cieszył się pies policyjny i maskotka „Inspektora Wawelka”.  Dzieci i podopieczni  Środowiskowego Domu Samopomocy w Wolbromiu mogli pochwalić się swoimi  talentami artystycznym, wykonując kredą rysunki z okazji 100-lecia Powołania Policji Państwowej.
Podczas imprezy obecni byli: I Zastępca Komendanta  Powiatowego Policji  w Olkuszu  - podinspektor Adam Milanowski,  Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom – Adam Zielnik, Przewodniczący Rady Gminy Wolbrom Bartłomiej Żurek, Prezes WOPR-u Stanisław Starzyk, Komendant Straży Miejskiej – Marian Hat, Komendant Komisariatu Policji w Wolbromiu – komisarz Marcin Dzięcioł, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu – podinspektor Jerzy Hodurek, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Wolbromiu – Agnieszka Tabor oraz Gminny Ekodoradca Katarzyna Barczyk-Łyczak.

GALERIA ZDJĘĆ: