Sierpień 2019

Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 11:14

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Wolbromiu ostrzega!

12 sierpnia 2019. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem dla województw śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego i południowych krańców woj. mazowieckiego. Prognozuje się wystąpienie opadu deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru lokalnie do 110 km/h.

Sobota, 10 sierpnia 2019 18:50

Turniej siatkówki plażowej "Najlepsi tego lata w Gminie Wolbrom"

Działające od 2015 roku Stowarzyszenie Źródła Szreniawy w Wierzchowisku było organizatorem turnieju siatkówki plażowej „Najlepsi tego lata w Gminie Wolbrom”. Turniej, którego głównym celem jest popularyzacja siatkówki plażowej wśród mieszkańców Miasta i Gminy Wolbrom odbył się na powstałej z inicjatywy Stowarzyszenia - Słonecznej Plaży Wierzchowiska w dniu 10 sierpnia. Patronat nad turniejem siatkówki objął Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik.

Piątek, 09 sierpnia 2019 15:08

Modernizacja dróg gminnych idzie pełną parą

Kilkanaście dni przed planowanym terminem zakończyła się planowana na 31.08.2019r. modernizacja trzech odcinków dróg gminnych finansowana z budżetu Gminy Wolbrom.Z modernizacji w I etapie mogą się cieszyć już mieszkańcy Wierzchowiska, Dłużca i Bożej Woli po wyremontowaniu: - drogi Nr 120666K w Wierzchowisku-Cieplonce, – odc. ok. 800 metrów - drogi Nr 120623K w Dłużcu-Gościniec, odc. ok. 170 metrów - drogi Nr 120612K w Bożej Woli-Uliczka - dokończenie położenia asfaltu na odc. ok. 165 metrów.

Piątek, 09 sierpnia 2019 13:25

Dożynki Gminne Kąpiele Wielkie 2019

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom, Komitet Organizacyjny Dożynek, mieszkańcy wsi Kąpiele Wielkie zapraszają na tegoroczne "Święto Plonów" Dożynki Gminne Kąpiele Wielkie dnia 25 sierpnia 2019 r.

Czwartek, 08 sierpnia 2019 14:01

Modernizacja powiatowych "powodziówek" dobiega końca

Dobiega końca modernizacja trzech odcinków dróg powiatowych w Chełmie, Zasępcu i Budzyniu zniszczonych na skutek klęsk żywiołowych. Wczoraj nowa warstwa asfaltu została nałożona na 903 matrowym odcinku drogi łączącej Porębę Górną z Budzyniem. Kilkanaście dni wcześniej odnowioną nawierzchnię otrzymały odcinki dróg w Chełmie (odc. 583 m.) i Zasępcu (odc. 815 m.)