Luty 2017

Środa, 22 lutego 2017 21:43

Niech kolejne lata obfitują we wspaniałe sukcesy i osiągnięcia

Sportowcy UKS Judo Wolbrom są z całą pewnością najczęstszymi gośćmi Burmistrza Wolbromia Adama Zielnika, otrzymującymi od niego pochwały za osiągnięcia w zawodach sportowych. Nic dziwnego, wszak UKS Judo Wolbrom jest jedynym klubem uczniowskim w Gminie Wolbrom zdobywającym punkty w rankingu Ministerstwa Sportu i Turystyki we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży. Burmistrz Zielnik nagrodził tym razem czwórkę judoczek, za wybitne wyniki sportowe w skali europejskiej i krajowej.

Środa, 22 lutego 2017 10:55

Poznamy czym oddychamy w Wolbromiu

Staraniem Burmistrza Wolbromia Adama Zielnika i Ekodoradcy Gminy Wolbrom Katarzyny Barczyk-Łyczak w naszym mieście został zamontowany pyłomierz służący do pomiaru pyłu zawieszonego w powietrzu. Został on wypożyczony bezpłatnie na okres próbny przez Krakowski Alarm Smogowy. Pyłomierz pozwoli monitorować stan zanieczyszczenia powietrza w Wolbromiu, w czasie rzeczywistym. Wkrótce wyniki z pomiarów zostaną przekazywane na bieżąco na stronie www.wolbrom.pl

Wtorek, 21 lutego 2017 12:49

Wyróżnienie dla druha Jakuba Chojnackiego

Kapituła odznaki „Zasłużony Dla Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej” przy Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Olkuszu postanowiła uhonorować za szczególne zasługi oraz wieloletnią działalność dla rozwoju ochrony przeciwpożarowej na terenie Powiatu Olkuskiego wydaną przez Oddział Powiatowy Ochotniczych Straży Pożarnych w Olkuszu odznaką „Zasłużony Dla Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej” m.in. druha Jakuba Chojnackiego.

Wtorek, 21 lutego 2017 09:54

Relacja z powiatowych zawodów narciarsko - snowboardowych Szkolnego Związku Sportowego -korespondencja

16 lutego 2017 na stoku w Smoleniu odbyły się zawody narciarsko-snowboardowe SZS organizowane przez pana Przemysława Kadulę nauczyciela Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu . Już po raz kolejny spotkali się tam wielbiciele białego szaleństwa z terenu powiatu olkuskiego gdzie rywalizowano w 3 kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazjum, liceum). W Zawodach wystartowało 70 zawodniczek i zawodników na trasie slalomu giganta.

Wtorek, 21 lutego 2017 08:01

Projekt "Już pływam" po raz kolejny w Gminie Wolbrom

Dzięki przystąpieniu do realizacji przez Gminę Wolbrom projektu pn. „Już pływam” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, 315 uczniów z naszych gminnych podstawówek będzie mogło zdobyć podstawowe umiejętności poprawnej techniki pływania, a co za tym idzie bezpieczne zachowanie się w wodzie, podnosząc równocześnie ogólną sprawność fizyczną.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|