Kwiecień 2016

Piątek, 22 kwietnia 2016 09:07

Bądź zdrowym mężczyzną

Fundacja Rosa Vita we współpracy z burmistrzem Miasta i Gminy Wolbrom panem Adamem Zielnikiem zapraszają na kolejne spotkanie z lekarzem. Nowotwory prostaty i jądra będą tematem spotkania z dr Jakubem Szmerem, na co dzień ratującym zdrowie i życie pacjentów w Krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim na Oddziale Klinicznym Urologii i Urologii Onkologicznej. W sobotę 30 kwietnia 2016 roku zapraszamy na godzinę 9:30 do budynku PSOUU w Wolbromiu przy ulicy Skalskiej.

Piątek, 22 kwietnia 2016 08:22

Rynek w wiosennych barwach

Wiosenne prace porządkowe idą pełną parą. Ekipy WZWKGKiM prowadzą sukcesywnie prace w wielu miejscach naszej gminy. Zamiatane są ulice z piasku, wycinane są zbędne krzewy wzdłuż dróg gminnych, porządkowane są trawniki itp. Wiosennych barw nabiera wolbromski Rynek. Przed kilkunastu dniami przeprowadzono tu prace kosmetyczne przy zieleni i fontannie. Z kolei niedawno, solidną „kąpiel” przy użyciu myjki ciśnieniowej przeszły otaczające płytę rynku murki z umieszczonymi na nich ławkami.

Czwartek, 21 kwietnia 2016 14:44

Powstał „Klub Radnych Ziemi Wolbromskiej”

W wolbromskiej Radzie Miejskiej powstał z inicjatywy i pod patronatem burmistrza nowy klub radnych. Nosi on nazwę „Klub Radnych Ziemi Wolbromskiej”. Przynależność do klubu zadeklarowało 15. radnych Rady Miejskiej a Przewodniczącym Klubu został radny Waldemar Strózik. Nowo utworzony Klub zarejestrowany został z dniem 21. kwietnia 2016 roku przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolbromiu, Dariusza Gorgonia.

Czwartek, 21 kwietnia 2016 13:56

Życie nie składa się z pragnień, lecz z czynów – korespondencja z Jeżówki

Czyny społeczne, będące nieodpłatną pracą na rzecz ogółu znamy często ze wspomnień, filmów i opowieści rodziców, dziadków. W naszej miejscowości chętnych do darmowej pracy na rzecz wsi nie brakuje. Organizując kilkudniową akcję porządkowania Jeżówki nie możemy narzekać na brak woli i chęci do pracy na rzecz dobra wspólnego. Osoby biorące udział w wiosennych porządkach stwierdziły, że warto poświęcić swój czas i energię.

Czwartek, 21 kwietnia 2016 11:54

Wicewojewoda z wizytą w Wolbromiu

Odpowiadając na zaproszenie Burmistrza Wolbromia Adama Zielnika w dniu wczorajszym odwiedził naszą gminę Piotr Ćwik, II Wicewojewoda Małopolski. Mająca charakter roboczy, niespełna dwugodzinna wizyta, służyła zarówno rozpoznaniu istotnych spraw i potrzeb jak i prac wolbromskiego samorządu - i to nie tylko zza biurka, ale także z terenu.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|