Kwiecień 2016

Środa, 06 kwietnia 2016 11:23

Zielone Szkoły z dofinansowaniem

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, uchwałą Zarządu z dnia 16.03.2016 r., przyznał dla Gminy Wolbrom dotację w wysokości 33.294,00 zł na realizację zadania pn.: „Profilaktyka zdrowotna w ramach Zielonej Szkoły dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych z terenu Gminy Wolbrom”.

Wtorek, 05 kwietnia 2016 13:24

Nadano nazwę nowej ulicy

Radni uchwałą Nr XXI/202/2016 Rady Miejskiej w Wolbromiu z dn. 31 marca 2016 r. nadali nazwę nowej ulicy, która połączy ul. Miechowską z ul. Wyzwolenia. Z wnioskiem o nadanie nazwy zwrócili się właściciele kilku działek bezpośrednio przyległych do drogi, proponując nazwę „Gliniana”. Dotychczas powyższa droga nie posiadała nazwy, a ze względu na powstająca zabudowę zaistniała konieczność nadania nazwy ulicy i przyporządkowania przyległym nieruchomościom numeracji porządkowej.

Wtorek, 05 kwietnia 2016 12:07

Rada Miejska w Wolbromiu znów w pełnym składzie

Od 26 listopada ub. roku Rada Miejska w Wolbromiu do 31 marca b.r. pracowała w okrojonym 20-osobowym składzie. Po rezygnacji Leszka Sikory z mandatu radnego, 28 lutego 2016 r. w wyniku wyborów uzupełniających, na radnego został wybrany 42 letni Adam Kazimierz Opiłka. Podczas marcowej sesji Rady Miejskiej Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Wolbromiu Wojciech Szota, wręczył nowo wybranemu radnemu, zaświadczenie o wyborze.

Wtorek, 05 kwietnia 2016 11:55

Spotkanie informacyjne dla mikro, małych i średnich firm

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik we współpracy z C&C-Center sp. j. serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców z terenu Gminy Wolbrom na spotkanie informacyjne dotyczące dofinansowań unijnych dla mikro, małych i średnich firm.

Wtorek, 05 kwietnia 2016 11:04

Wiktor Siewiorek laureatem Małopolskiego Konkursu z Fizyki - korespondencja

Kwiecień to czas bardzo ważny dla uczniów klas trzecich gimnazjum, przed nimi egzaminy gimnazjalne i wybór szkoły ponadgimnazjalnej. Warto o tym pomyśleć będąc już w klasie pierwszej i określić swoje zainteresowania, rozpoczynając naukę w gimnazjum. Do takich uczniów należy Wiktor Siewiorek, uczeń klasy IIIa Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|