Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Kwiecień » Życie nie składa się z pragnień, lecz z czynów – korespondencja z Jeżówki

Życie nie składa się z pragnień, lecz z czynów – korespondencja z Jeżówki

2016-04-21 13:56:41

Czyny społeczne, będące nieodpłatną pracą na rzecz ogółu znamy często ze wspomnień, filmów i opowieści rodziców, dziadków. W naszej miejscowości chętnych do darmowej pracy na rzecz wsi nie brakuje. Organizując kilkudniową akcję porządkowania Jeżówki nie możemy narzekać na brak woli i chęci do pracy na rzecz dobra wspólnego. Osoby biorące udział w wiosennych porządkach stwierdziły, że warto poświęcić swój czas i energię.

Galeria zdjęć pokazuje, jak z niezadbanych terenów powstają miejsca cieszące oko. Uporządkowany teren wokół drogi do kościoła, upiększenie terenu wokół kapliczek, sprzątanie przy szkole będą służyły wszystkim mieszkańcom i dzieciom.
Osoby, które wzięły udział w porządkowaniu wiejskich terenów nie tłumaczyły się, że nie mają czasu, że płacą podatki i darmowa praca nie powinna ich obchodzić, że pracują tylko za pieniądze. Wiele radości sprawiła im wspólna praca, czas spędzony przy kawie w czasie przerw i proste słowo - dziękujemy.
Młodzież, która przyłączyła się do akcji na pewno będzie pamiętała czym jest czyn społeczny i co on niesie dla „wspólnego dobra Jeżówki”.
Sponsorem krzewów posadzonych przy Szkole Podstawowej w Jeżówce i wokół kapliczek był Urząd Miasta i Gminy w Wolbromiu.
Wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej prośby i wzięli udział w wiosennych porządkach z całego serca dziękujemy. „Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”- powiedział Jan Paweł II.

Za pomoc w akcji bardzo serdecznie dziękują:
Ksiądz proboszcz Antoni Kazior.
Radna Rady Miejskiej Agata Wójcik
Sołtys wsi Iwona Żelazny

Aktualna ocena: 3,7 (Ocen: 3)