Kwiecień 2016

Środa, 13 kwietnia 2016 09:45

Obowiązki dyrektora dla Stanisława Tomasza Kołodzieja

W związku z utworzeniem na mocy uchwały nr XIX/184/2016 Rady Miejskiej z dnia 26 stycznia 2016 r. Zespołu Szkolno-Przedszkolnego powstałego z połączenia Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Wolbromiu oraz Przedszkola Publicznego Nr1 im. Misia Uszatka w Wolbromiu, w ubiegły czwartek, burmistrz Adam Zielnik powierzył Stanisławowi Tomaszowi Kołodziejowi pełnienie obowiązków dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu i udzielił mu jednocześnie swego pełnomocnictwa.

Środa, 13 kwietnia 2016 09:20

Wyróżnienia dla małych mistrzów ortografii

Burmistrz MiG Wolbrom Adam Zielnik wraz z posłanką na Sejm Lidią Gądek oraz dyrektorem Zespołu Szkół w Dłużcu Krzysztofem Szczepankiewiczem wręczyli dyplomy i upominki sześciu najlepszym uczniom z gminy Wolbrom, uczestniczącym w Gminnym Konkursie Ortograficznym, odbywającym po raz dziesiąty w Zespole Szkół w Dłużcu. W XVI edycji Konkursu organizowanego przez Annę Nawrot nauczycielkę ZS w Dłużcu uczestniczyło 21 uczniów klas III ze Szkół Podstawowych z terenu Miasta i Gminy Wolbrom.

Środa, 13 kwietnia 2016 08:40

Nie wypalaj traw!

W związku z łagodną zimą i trwającym już okresem wiosennym oraz obserwowanym w tym czasie nagminnym wypalaniem traw i pozostałości roślinnych na polach, będącym niejednokrotnie przyczyną powstania pożarów lasów, budynków i innych obiektów Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu apeluje o zaniechanie tego procederu.

Wtorek, 12 kwietnia 2016 11:55

Dobrą pracę należy wynagradzać

Optymistyczne dane finansowe Gminy Wolbrom za rok 2015, a przede wszystkim wygenerowanie prawie 5 mln zł. nadwyżki w budżecie, pozwoliły ze spokojem powrócić do tematu ustalenia wynagrodzenia Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom oraz wysokości diet dla radnych Rady Miejskiej. Burmistrz Adam Zielnik biorąc pod uwagę osiągnięte efekty zarówno swojej jak i radnych pracy, wniósł pod obrady Rady Miejskiej dwa projekty przedmiotowych uchwał. Oba projekty zostały przez radnych przyjęte.

Wtorek, 12 kwietnia 2016 11:43

W Kąpielach przedszkole będzie tańsze -choć publiczne!

Radni podjęli uchwałę o powołaniu z dniem 1.09.16 Przedszkola Publicznego w Kąpielach Wielkich. Burmistrz Adam Zielnik udowadniał, że placówka prowadzona przez samorząd będzie tańsza w utrzymaniu od niepublicznej, która funkcjonowała we wsi przez kilka ostatnich lat. Niepubliczne przedszkole prowadziło do tej pory Stowarzyszenie Oświatowe wsi Kąpiele W., które jednak pod koniec lutego poinformowało burmistrza o zamiarze rozwiązania i likwidacji z dn. 31.08.16 prowadzonej przez siebie placówki.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|