Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Kwiecień » Rynek w wiosennych barwach

Rynek w wiosennych barwach

2016-04-22 08:22:15

Wiosenne prace porządkowe idą pełną parą. Ekipy WZWKGKiM prowadzą sukcesywnie prace w wielu miejscach naszej gminy. Zamiatane są ulice z piasku, wycinane są zbędne krzewy wzdłuż dróg gminnych, porządkowane są trawniki itp. Wiosennych barw nabiera wolbromski Rynek. Przed kilkunastu dniami przeprowadzono tu prace kosmetyczne przy zieleni i fontannie. Z kolei niedawno, solidną „kąpiel” przy użyciu myjki ciśnieniowej przeszły otaczające płytę rynku murki z umieszczonymi na nich ławkami.

W trakcie odnawiania są drewniane siedziska, które zanim na nowo zostaną zamontowane, muszą wpierw być oczyszczone i zaimpregnowane. Jeszcze tylko dokładne pozamiatanie płyty rynku i chodników i nasz rynek gotowy będzie do zbliżających się świąt majowych.
Do pozimowych porządków na i przy posesjach, zwłaszcza w miejscach przy ruchliwych ciągach komunikacyjnych zachęcamy również mieszkańców. Dbajmy o swoje otoczenie i szanujmy pracę innych – dzięki temu będziemy się mogli wspólnie cieszyć pięknem wiosny.

Aktualna ocena: 2,6 (Ocen: 5)