Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Kwiecień » Powstał „Klub Radnych Ziemi Wolbromskiej”

Powstał „Klub Radnych Ziemi Wolbromskiej”

2016-04-21 14:44:07

W wolbromskiej Radzie Miejskiej powstał z inicjatywy i pod patronatem burmistrza nowy klub radnych. Nosi on nazwę „Klub Radnych Ziemi Wolbromskiej”. Przynależność do klubu zadeklarowało 15. radnych Rady Miejskiej a Przewodniczącym Klubu został radny Waldemar Strózik. Nowo utworzony Klub zarejestrowany został z dniem 21. kwietnia 2016 roku przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolbromiu, Dariusza Gorgonia.

- Wydarzenia z ostatniej sesji Rady zdopingowały mnie do tego, by wziąć sprawy w swoje ręce – podkreśla burmistrz. -  Nie po to szliśmy do wyborów, nie po to ludzie nam zaufali, żebyśmy teraz urządzali publiczne harce. Zresztą dla mnie to była czysta formalność. Radni już od bardzo dawna namawiali mnie na założenie swojego klubu. Teraz będzie łatwiej i prościej funkcjonować. Oczywiście nie oznacza to żadnego dyktatu. Przynależność jest dobrowolna, a na posiedzeniu inaugurującym wyraźnie stwierdziłem, że nie wyobrażam sobie wprowadzania dyscypliny głosowania. Jesteśmy wolnymi ludźmi i żyjemy w wolnym kraju. Klub zakładamy po to, by wątpliwości i niejasności wyjaśniać sobie w kuluarach, a nie publicznie na forum rady. Tam mamy podejmować decyzje - oznajmił Adam Zielnik.
       Na podstawie §29 ust.2 Regulaminu Rady Miejskiej w Wolbromiu, stanowiącego załącznik Nr 4 do Statutu Gminy Wolbrom, do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolbromiu, Dariusza Gorgonia 18.04.2016r. wpłynęło pismo z 11 kwietnia br. zgłaszające utworzenie Klubu Radnych pn. „Klub Radnych Ziemi Wolbromskiej”. Przewodniczącym piętnastoosobowego Klubu został radny Waldemar Strózik.

Skład osobowy Klubu Radnych Ziemi Wolbromskiej:
1. Waldemar Strózik
2. Lidia Malinowska
3. Ewa Kazimierska
4. Marcin Maciora
5. Dariusz Gorgoń
6. Agata Wójcik
7. Marcin Grzanka
8. Artur Pajkiert
9. Zdzisław Pasich
10. Andrzej Duch
11. Jan Pielka
12. Stanisław Starzyk
13. Zbigniew Kolanko
14. Stanisław Kołodziej
15. Adam Opiłka

Jest to drugi klub w Radzie Miejskiej Wolbromia, do tej pory jedynym klubem funkcjonującym w tej kadencji od 2 stycznia 2015 roku był zrzeszający pięciu obecnie radnych - Klub PSL „Wspólnie Dla Rozwoju”.

fot. Przewodniczący Klubu Radnych Ziemi Wolbromskiej, Waldemar Strózik