Kwiecień 2016

Piątek, 15 kwietnia 2016 14:03

Niebawem rusza przebudowa linii napowietrznej 110 kV Stomil Wolbrom – Miechów

W wolbromskim magistracie burmistrz Adam Zielnik spotkał się niedawno z przedstawicielami TAURON Dystrybucja S.A oraz firmy EL TEL Networks Energetyka SA, która w najbliższym czasie przystąpi do prac budowlano-montażowch, związanych z przebudową linii napowietrznej WN 110kV relacji Stomil Wolbrom - Miechów. Prace te są następstwem wyeksploatowania urządzeń i stanowią kolejny ważny element projektu pozwalającego na poprawę bezpieczeństwa energetycznego regionu.

Piątek, 15 kwietnia 2016 08:12

Coraz bliżej wnioskowanej, 20 milionowej dotacji

Wniosek o dofinansowanie zadania pn. „Przebudowa i rozbudowa (modernizacja) oczyszczalni ścieków w Wolbromiu” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, gdzie Gmina Wolbrom aplikuje o dotację w wysokości 21 mln 515 tys. zł. spełnił kryteria formalne oraz został oceniony pozytywnie według kryteriów merytorycznych I stopnia uzyskując 23 punkty i przekroczył próg wymaganych 55 % punktów możliwych do uzyskania.

Czwartek, 14 kwietnia 2016 14:39

Zmagania o tytuł Omnibusa w SP 1 w Wolbromiu - korespondencja

Coroczny Powiatowy Konkurs „Omnibus - wiem wszystko” pozwala wykazać się wiedzą najzdolniejszym uczniom klas I – III, którzy posiadają wiadomości i umiejętności z różnych dziedzin. Etap gminny konkursu odbył się w 16 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Wolbromiu. Wzięło w nim udział 28 uczniów z klas 1 - 3 ze szkół podstawowych w: Jeżówce, Kąpielach Wielkich, Dłużcu, Gołaczewach, Łobzowie, Zarzeczu oraz Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu.

Czwartek, 14 kwietnia 2016 08:19

Kolejne przetargi, kolejne oszczędności

Wyniki kolejnych przetargów, przeznaczonych na zakupy i modernizacje na potrzeby Wolbromskiego Zakładu Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolbromiu w 2016 roku potwierdzają, że projekt burmistrza Adama Zielnika o połączeniu w jeden organizm dwóch wolbromskich zakładów budżetowych tj. WZWiK oraz MZGKiM przyniesie dla Gminy Wolbrom wymierne oszczędności. Tylko w wyniku ostatnio rozstrzygniętych przetargów udało się zaoszczędzić blisko 380 tysięcy złotych.

Środa, 13 kwietnia 2016 14:18

Wolbromianie! Rusza Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego

Od 15 kwietnia do 6 maja mieszkańcy Małopolski będą mogli zgłaszać zadania do pierwszej edycji budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego. Zwycięskie projekty zostaną ogłoszone 31 lipca. Na realizację projektów przeznaczono 6 mln zł. Regulamin przewiduje, że możliwość składania wniosków, poparcia zadań oraz głosowania otrzymuje każdy mieszkaniec Małopolski, który ma ukończone 16 lat.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|