Kwiecień 2016

Środa, 03 maja 2017 07:43

Zachęcamy do radosnego świętowania

Za nami dwa majowe święta: 1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy oraz 2 maja - Dzień Flagi. Dziś 3 maja świętujemy - Rocznicę Konstytucji 3 Maja oraz uroczystość Św. Floriana - patrona Strażaków. Zapraszamy do świętowania na wolbromski Rynek, na godz. 11.20

Piątek, 29 kwietnia 2016 13:24

Budowa hali przy "Jedynce" jest przesądzona

Udało się! Będzie hala sportowa przy SP Nr1 w Wolbromiu! Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął uchwałę w sprawie Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Małopolskiego. Na liście podstawowej, wśród 25. zadań, znalazł się projekt budowy hali sportowej przy SP Nr 1 w Wolbromiu, a na liście rezerwowej projekt przebudowy i modernizacji krytej pływalni. Nowoczesna hala sportowa powstanie kosztem ok. 7,5 mln zł. z

Czwartek, 28 kwietnia 2016 11:37

Mamy 7 tysięcy złotych dotacji na kapliczkę w Budzyniu

Zabytkowe kapliczki stanowią ważny element lokalnego dziedzictwa kulturowego, a także są świadectwem odwiecznej religijności mieszkańców naszej małej ojczyzny. Doceniając wartość zabytkowych kapliczek władze gminy po raz kolejny pomyślnie aplikowały o środki na renowację dzieł małej architektury sakralnej. Pracom remontowo-konserwatorskim poddana zostanie kapliczka pw. Upadku Chrystusa w Budzyniu, na którą w konkursie KAPLICZKA 2016, przyznano dotację 7 tysięcy złotych.

Czwartek, 28 kwietnia 2016 10:51

Posadzą 2 tys. sadzonek kwiatów, drzew i krzewów

Będzie zielono i kolorowo. Urząd Miasta i Gminy Wolbrom po raz kolejny rozpoczął akcję nasadzenia ozdobnych drzew i krzewów. Gmina zakupiła i rozdysponowała w tym celu niemal 2 tys. sadzonek kwiatów, drzew i krzewów ozdobnych do obsadzenia terenów zielonych na terenie. Sadzonki zostały zamówione i przekazane stowarzyszeniom i innym jednostkom gminnym, które złożyły wnioski do Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom, Adama Zielnika o zakup sadzonek.

Środa, 27 kwietnia 2016 12:18

Będzie termomodernizacja dwóch remiz.

Coraz bliżej do otrzymania dotacji na termomodernizację dwóch naszych remiz. Podczas sesji w dniu 25.04.2016 r. Sejmik Województwa Małopolskiego podjął uchwałę nr XXII/37/16, mocą której udzielił rekomendacji do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie dla dofinansowania naszych dwóch zadań: termomodernizacji remiz: w Wierzchowisku i Sulisławicach.

|<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|