Kwiecień 2016

Środa, 27 kwietnia 2016 11:49

Maratończyk z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolbromiu

W dniu 3 kwietnia 2016 r odbył się 43. Maraton w Dębnie. W ramach tego biegu odbyły się również 3. Mistrzostwa Polski Strażaków, w których Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu reprezentował funkcjonariusz z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolbromiu mł. ogn. Andrzej Osmęda. Spośród 48 startujących strażaków Pan Andrzej zajął 27 miejsce, natomiast wśród wszystkich uczestników maratonu, których było aż 2429 osoby był 639.

Środa, 27 kwietnia 2016 09:04

Ogłoszenie o konsultacjach w Zabagniu w sprawie ustalenia nazw ulic

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom w ogłoszeniu z dnia 27 kwietnia 2016 roku, informuje o konsultacjach społecznych na terenie sołectwa Zabagnie, które odbędą się w dniu 13 maja 2016 roku w godzinach 15.00-19.00 w budynku strażnicy OSP w Wolbromiu, ul. Strażacka 1.

Wtorek, 26 kwietnia 2016 13:17

Zamiast kolonii będą ulice?

Po wprowadzeniu z dniem 01.03.2015r. ogólnopolskiego Systemu Rejestrów Państwowych „Źródło”, w skład którego wchodzi rejestr Pesel, w wielu miejscowościach całego kraju pojawiły się problemy z zameldowaniem mieszkańców w sołectwach, które zamiast ulic posiadają tzw. kolonie z oddzielnie nadawaną numeracją porządkową domów. Skomplikowana sytuacja nazw lokalnych w niektórych sołectwach naszej gminy stała się na tyle uciążliwa, że konieczne są interwencje.

Poniedziałek, 25 kwietnia 2016 10:29

Kolejna firma wraca do Wolbromia

- Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Jesteście kolejną firmą, która wraca do macierzy, po latach banicji – mówił burmistrz Wolbromia do goszczących w magistracie przedsiębiorców z Trzyciąża, którzy zdecydowali się przenieść siedzibę do rodzinnego Wolbromia. Burmistrz Adam Zielnik tak, jak każdą inną firmę sprowadzającą się do Wolbromia, również właścicieli firmy Rustan s.c. zapewnił, że jest otwarty na wszelkie propozycje, a współpraca z biznesem jest dla niego priorytetem.

Poniedziałek, 25 kwietnia 2016 10:13

Nieruchomości w cenie

Dość korzystnie dla gminnego budżetu zakończył się kolejny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej, położonej w Wolbromiu i będącej własnością Gminy Wolbrom. Jak poinformował nas Wydział Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami do przetargu ustnego w dn. 14 kwietnia br. zostało dopuszczonych dwóch oferentów, którzy byli zainteresowani kupnem działki o powierzchni 0,0832 ha.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|