Czerwiec 2016

Środa, 15 czerwca 2016 08:43

Podjęte przez burmistrza działania lecznicze przyniosą wymierne korzyści w oświacie

Zgodnie z przewidywaniami burmistrza wprowadzenie nowych standardów dotyczących organizacji pracy oraz zasad opracowania arkuszy organizacji pracy szkół i placówek prowadzonych przez Gminę, przyniesie w roku szkolnym 2016/17 wymierne efekty. Widać to po zatwierdzonych już arkuszach organizacyjnych, które zakładają oszczędności rzędu 927 700 zł. Biorąc pod uwagę, rozważania przejścia na emeryturę kolejnych nauczycieli, oszczędności mogą wzrosnąć po 31 sierpnia o kolejne 300 tys. w skali roku.

Poniedziałek, 13 czerwca 2016 20:40

Bajkowy Dzień Dziecka – korespondencja z ZS Przedszkola Publicznego nr 2 w Wolbromiu

,,Rodzice -Dzieciom” – tak można podsumować tegoroczny Dzień Dziecka pełen atrakcji i niespodzianek w Przedszkolu Publicznym nr 2 i oddziałach przedszkolnych ZS Pod Lasem w Wolbromiu. Dzięki Nim właśnie zabraliśmy dzieci w świat bajek. Rodzice dzieci z gr. ,,Biedronki” przedstawili młodszym przedszkolakom bajkę pt. ,,Kopciuszek”, natomiast rodzice dzieci z grupy „Smerfy” w ZS spektakl na podstawie bajki "Trzy świnki".

Poniedziałek, 13 czerwca 2016 20:32

Noc Bibliotek

Dnia 03 czerwca 2016 roku, w godzinach wieczornych korytarze Szkoły Podstawowej w Kąpielach Wielkich wypełniły się tłumem uczniów. Wszystko za sprawą „Nocy w bibliotece”, zorganizowanej przez p. Annę Starostecką i p. Wiktora Fuglewicza, którzy w niecodzienny sposób chcieli „zarazić” swoich uczniów pasją czytania. „Noc bibliotek” to ogólnopolska akcja, promująca czytanie i zachęcająca do odwiedzania bibliotek oraz korzystania z ich bogatych zbiorów.

Poniedziałek, 13 czerwca 2016 20:21

Rusza przebudowy linii napowietrznej WN 110 kV Stomil Wolbrom-Miechów

Uprzejmie informujemy, że od 13 czerwca 2016 roku spółka ELTEL Networks Energetyka S.A. planuje rozpoczęcie prac budowlano -montażowych na terenie Miasta i Gminy Wolbrom związanych z inwestycją celu publicznego pn. „Przebudowa linii 110kV relacji Stomil Wolbrom – Miechów”. Prace te są następstwem zakończonego już etapu pozyskiwania zgód właścicieli nieruchomości i stanowią kolejny ważny element projektu pozwalającego na poprawę bezpieczeństwa energetycznego regionu.

Poniedziałek, 13 czerwca 2016 20:00

Godka krakowska w scenach z „Wesela”… kolejny sukces Wiktorii Kiecy

5 czerwca 2016 uczniowie Gimnazjum w Dłużcu mieli zaszczyt uczestniczyć w V Małopolskim Festiwalu Godki Krakowskiej. Konkurs teatralny zorganizowany w trakcie festiwalu polegał na przygotowaniu wybranej sceny z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego i zagraniu go z profesjonalnym aktorem.