Czerwiec 2016

Poniedziałek, 20 czerwca 2016 22:41

25-lecie konsekracji kościoła w Jeżówce

19 czerwca parafia w Jeżówce obchodziła 25-lecie konsekracji swego kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny . Uroczystą mszę świętą w intencji wszystkich wiernych odprawił pierwszy proboszcz – ks. prałat Jerzy Siwiec, a kazanie wygłosił ks. prof. Janusz Ihnatowicz. W uroczystościach udział wzięli m.in. poseł Lidia Gądek i burmistrz MiG Wolbrom Adam Zielnik.

Poniedziałek, 20 czerwca 2016 21:02

Remont oczyszczalni trwa, na jej modernizację oczekujemy dotacji

Reaktor biologiczny Biooxyblok nr 2 wolbromskiej oczyszczalni, który w grudniu ub. roku uległ poważnej awarii, za niespełna trzy miesiące będzie działał na nowo. Prowadzony od kilku tygodni remont rozpoczęły prace prowadzone w specjalistycznych warsztatach mechanicznych, gdzie wykonywane są wszystkie przewidziane do wymiany elementy. Remontem wraz z rozruchem technologicznym zajęła się firma Firma HYDRO-KAN z Nowego Tomyśla, która w przetargu zaoferowała wykonanie zadania za cenę 430,5 tys.zł.

Poniedziałek, 20 czerwca 2016 16:35

Nagrodzeni nauczyciele

Doceniając zaangażowanie nauczycieli w pracę, otwartość na nowe wyzwania oraz nieustanne doskonalenie i rozwijanie swoich umiejętności burmistrz Adam Zielnik złożył gratulacje za osiągnięte sukcesy oraz podziękowania za promowanie Miasta i Gminy Wolbrom kolejnym nauczycielom. Wręczenie podziękowań odbyło się niedawno w budynku urzędu.

Piątek, 17 czerwca 2016 22:15

Czytała Polska, czytał Wolbrom

Piosenką „Kolorowa książka” uczniowie klasy 2b Zespołu Szkół Pod Lasem powitali zebranych w sali widowiskowej Domu Kultury podczas spotkania w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Zgodnie z tradycją do wspólnego czytania wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa” zostali poproszeni przybyli na uroczystość zaproszeni goście.

Piątek, 17 czerwca 2016 11:36

JUBILEUSZ XXX – LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KĄPIELACH WIELKICH - korespondencja

Dnia 11 czerwca 2016 roku świętowano jubileusz XXX – lecia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kąpielach Wielkich. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego, celebrowaną przez księży: ks. proboszcza Andrzeja Białka, Dziekana Dekanatu św. Katarzyny w Wolbromiu – ks. Zbigniewa Lutego, ks. Krzysztofa Skorupki i ks. Rafała Madeja.