Czerwiec 2016

Piątek, 17 czerwca 2016 10:35

Wyścigi na błoniach

Jacek Soska, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego po raz drugi w tym roku zaprosił na „wolbromskie błonia”, gdzie w niedzielę 12. czerwca odbył się "Piknik z końmi" dla dzieci oraz pokazowe promocyjne wyścigi konne. Dla dzieci były bezpłatne przejażdżki oraz konkursy z nagrodami i pucharami w sześciu konkurencjach. Nie zabrakło wyścigów konnych. W przerwach między wyścigami odbywały się konkursy rodzinne w mini gonitwach na kucykach.

Piątek, 17 czerwca 2016 10:07

IV Miejsko-Gminny Konkurs Języków Obcych

15 czerwca 2016r. w Urzędzie Miasta i Gminy Wolbromiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród finalistom IV Miejsko-Gminnego Konkursu Języków Obcych dla uczniów gimnazjów. Dyplomy i nagrody rzeczowe wręczył laureatom Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik wspólnie z Dyrektorem Zespołu Szkół w Gołaczewach Robertem Kozłowskim.

Piątek, 17 czerwca 2016 09:11

W Rabce na Zielonym Przedszkolu

Od 6 do 10 czerwca 2016r. dzieci z oddziałów przedszkolnych Zespołu Szkół w Wolbromiu przebywały na „Zielonym Przedszkolu” w Rabce. Do Rabki-Zdroju od dziesiątek lat co roku przyjeżdżają setki tysięcy turystów spragnionych wspaniałych atrakcji turystycznych jakie oferuje region. Od ponad 100 lat Rabka-Zdrój znana jest jako miejscowość uzdrowiskowa, posiadająca specyficzny klimat - odbiegający od górskiego łagodny, suchy mikroklimat.

Piątek, 17 czerwca 2016 07:39

Pomieszczenie do wynajęcia

Wolbromski Zakład Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolbromiu informuje o możliwości wynajmu pomieszczenia w budynku administracyjno-biurowym w Wolbromiu przy ul. 1 Maja 59. Powierzchnia lokalu 12,52 m2. Więcej informacji pod numerem tel. (32) 644 12 54, wew. 31.

Czwartek, 16 czerwca 2016 19:17

Nadchodzi czas na wolbromskie adamczykówki.

Niedawno informowaliśmy o złożonych przez burmistrza wnioskach na dofinansowanie z funduszy PROW planowanej przebudowy dróg gminnych: w Podlesicach II (od. 2100m), Domaniewicach (2200m) i Jeżówce (2500m). Nie są to jednak jedyne odcinki dróg, które burmistrz Adam Zielnik pragnie, by w najbliższych miesiącach zostały poddane gruntownej przebudowie. Chodzi o niektóre wolbromskie ulice, które do stycznia br. pozostawały pod zarządem powiatu i miały nikłe szanse na modernizację.