Czerwiec 2016

Środa, 08 czerwca 2016 20:54

Fałszywe alarmy bombowe w całej Polsce, również w Wolbromiu

Alarmy bombowe i ewakuacja wielu instytucji w całej Polsce, to efekt maili, które przyszły dziś do południa i informowały o tym, że w budynku może być podłożony ładunek wybuchowy. Szokująca informacja dotarła również do Urzędu Miasta i Gminy w Wolbromiu. Gminny Zespół Reagowania zarządził przed godziną 13.00 ewakuację pracowników i petentów urzędu. Tym razem to nie były ćwiczenia, a jedynie bezmyślny żart.

Środa, 08 czerwca 2016 15:06

Uwaga, alarm odwołany!

Uwaga mieszkańcy Wolbromia! Został odwołany alarm wszczęty na skutek podejrzenia o podłożeniu ładunku wybuchowego. Mieszkańcy oraz właściciele sklepów z Rynku i najbliższej okolicy mogą bezpiecznie wracać do mieszkań oraz dokonywać zakupów. Również i kierowcy mogą już swobodnie przejeżdżać przez centrum miasta.

Środa, 08 czerwca 2016 12:50

Szkoła w Kąpielach będzie świętowała 30. lecie istnienia

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Kąpielach Wielkich mają zaszczyt zaprosić mieszkańców na uroczyste obchody jubileuszu XXX-lecia szkoły, które odbędą się 11.czerwca 2016 roku. W programie uroczystości m.in.: msza św. w kościele o godz. 13.00, a następnie na placu szkolnym: powitanie gości i przemówienia okolicznościowe, występ uczniów szkoły oraz przedszkolaków, występ „Wolbromiaków” oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy jubileuszowej.

Środa, 08 czerwca 2016 09:43

Tereny inwestycyjne zgłoszone do Konkursu „GRUNT NA MEDAL” 2016

Niedawno Gmina Wolbrom przystąpiła do konkursu pn. „Grunt na medal” 2016. Zgłoszenia terenów inwestycyjnych do konkursu organizowanego przez Centrum Business Malopołska w Krakowie dokonał burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik. Do VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „GRUNT NA MEDAL” 2016 zgłoszone zostały trzy atrakcyjne działki inwestycyjne o łącznej powierzchni 4,8263 ha położone przy ulicy Miechowskiej w Wolbromiu.

Wtorek, 07 czerwca 2016 08:24

Korty tenisowe w Porębie Dzierżnej otwarte

W Porębie Dzierżnej 5 czerwca burmistrz Adam Zielnik, z pomocą poseł Lidii Gądek i radnego wojewódzkiego Jacka Soski, uroczyście przecięli biało-czerwoną wstęgę rozciągniętą przy wejściu na korty tenisowe nieopodal szkoły. Jedyny taki obiekt spośród sołectw wolbromskiej gminy poświęcił proboszcz tutejszej parafii, ks. Andrzej Kowaliński.

|<  <  5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14  >  >|