Czerwiec 2016

Czwartek, 16 czerwca 2016 18:01

POMÓŻ DZIECIOM NIEPEŁNOSPRAWNYM ZDOBYĆ ŚRODKI Z BUDŻETU OBYWATELSKIEGO WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO ZAGŁOSUJ

„ NIC DWA RAZY SIĘ NIE ZDARZY ” - zadanie skierowane do osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Zadanie polega na cyklu rehabilitacyjnych wyjazdów dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców. Wspomóż nasze działanie poprzez oddanie głosu na nasz projekt.

Czwartek, 16 czerwca 2016 11:42

I Rozgrywki Piłki Nożnej w Strzegowie - korespondencja

W niedzielne popołudnie 12 czerwca 2016 roku na placu przy Świetlicy Wiejskiej w Strzegowie zgromadzili się miłośnicy piłki nożnej aby rozegrać pierwszy w historii turniej piłki nożnej z udziałem amatorskich drużyn piłkarskich . Zainteresowanie tym wydarzeniem było bardzo duże, w turnieju rywalizowało ponad 50 zawodników ze Strzegowej, Dłużca, Kąpiel Wielkich, Domaniewic i Smolenia. O zwycięstwo rywalizowało 6 drużyn. Poziom gry okazał się bardzo wysoki.

Czwartek, 16 czerwca 2016 09:39

OREW W WOLBROMIU WSKAZANY JAKO WZORCOWA PLACÓWKA TEGO TYPU W POLSCE

PSOUU Koło w Wolbromiu czuje się wyróżnione i zaszczycone tym, że Ambasada Polska w Izraelu wskazała właśnie to stowarzyszenie jako przykład „dobrych praktyk” w edukacji i terapii osób niepełnosprawnych, a OREW w Wolbromiu został wytypowany jako placówka wzorcowa do wizytacji przez delegata zagranicznego. W dniu 6 czerwca 2016 r. Koło PSOUU w Wolbromiu odwiedził wyjątkowy gość z Izraela – Pani Profesor Hefziba Lifshitz, która w Bar-Ilan University zajmuje się m.in. kształceniem specjalnym.

Czwartek, 16 czerwca 2016 09:16

Informacja KRUS- składki w III kwartale 2016 r.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Krakowie uprzejmie informuje, że składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w III kwartale 2016 r. będzie nadal stanowić kwotę 42,00 zł miesięcznie za każdą osobę podlegającą temu ubezpieczeniu. Osoby objęte wyżej wymienionym ubezpieczeniem na wniosek w ograniczonym zakresie opłacają miesięcznie 1/3 pełnej składki, tj. 14,00 zł.

Środa, 15 czerwca 2016 09:52

Wolbrom - miasto monitorowane

Aż prawie o połowę mniej niż zakładała wyda Gmina Wolbrom na planowaną rozbudowę sieci monitoringu miejskiego. Na zakup 46 kamer, montaż i uruchomienie monitoringu wizyjnego dla 64 kamer urząd zamierzał przeznaczyć 157.000,00 złotych, jednakże w drodze przetargu nieograniczonego, wybrano najkorzystniejszą ofertę z ceną ofertową zamówienia wynoszącą 81.373,64 zł. Najwyższa cena zamówienia oferowana spośród oferentów uczestniczących w przetargu opiewała na przeszło 177 tysięcy złotych.