Czerwiec 2016

Wtorek, 07 czerwca 2016 07:11

Będą nowe chodniki w naszej gminie

Ostatnio pisaliśmy o budowie II etapu chodnika w Zarzeczu przy DW nr 783. To nie ostatnie, jak się okazuje, plany budowy chodników. Zgodnie ze złożoną przez burmistrza Adama Zielnika obietnicą, chodnika doczeka się także Brzozówka. UMiG Wolbrom rozpoczął już pierwsze działania w tej sprawie. Przed kilkoma dniami została podpisana umowa na wykonanie projektu technicznego chodnika długości 1370 metrów wraz z kanalizacją deszczową.

Poniedziałek, 06 czerwca 2016 22:28

Na wolbromian można liczyć

Internauci z Gminy Wolbrom wykazali się prawdziwym poczuciem wspólnoty. Oddając codziennie głosy w ogólnopolskim konkursie internetowym, sprawili, że na wolbromskim basenie powstanie prawdziwa siłownia, i to zupełnie za darmo! Wolbrom zajął w głosowaniu 1. miejsce z 19050 głosami i zdobył grant w wysokości 25 tysięcy złotych. Teraz zbierzmy siły w kolejnych głosowaniach, aby w naszym mieście powstał w parku plac zabaw z konkursu „Podwórko NIVEA” oraz profesjonalne boisko przy Zespole Szkół.

Poniedziałek, 06 czerwca 2016 16:10

Działaj lokalnie... Kupuj Lokalnie

Kilkanaście wolbromskich firm i instytucji zawiązało niedawno Lokalną Grupę Firm „Wspieraj i zyskaj” mającą na celu wspieranie lokalnego rynku handlu, usług i pracy. Nie od dziś wiadomo, że kupując u lokalnych, a nie ogólnokrajowych przedsiębiorców, pomagamy przetrwać lokalnym sklepom, punktom usług i firmom przyczyniając się do rozkwitu naszej lokalnej społeczności.

Poniedziałek, 06 czerwca 2016 14:38

Komunikat

Informujemy, że w dniach 7 – 9 czerwca 2016 r. odbędzie się ćwiczenie z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. W ramach ćwiczenia nadany zostanie sygnał alarmowy (sygnał akustyczny przez syreny alarmowe) dotyczący zagrożenia z powietrza.

Poniedziałek, 06 czerwca 2016 10:47

Konferencja onkologiczna Contra RAK w Wolbromiu

12 czerwca 2016 roku na Sali Widowiskowej Domu Kultury w Wolbromiu o godzinie 10-tej odbędzie się Konferencja poświęcona zagadnieniom profilaktyki onkologicznej Contra RAK -problemy profilaktyki onkologicznej w praktyce. Konferencja otrzymała Patronat Honorowy Marszałka Województwa Małopolskiego pana Jacka Krupy a także Patronat Honorowy Starosty Olkuskiego pana Pawła Piasnego i Patronat Honorowy Burmistrza Miasta i Gminy pana Adama Zielnika.

|<  <  5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14  >  >|