Czerwiec 2016

Poniedziałek, 13 czerwca 2016 19:51

Nagrodzeni za Małego Mistrza Matematyki

8 czerwca 2016r. w Urzędzie Miasta i Gminy Wolbromiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród finalistom XIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Mały Mistrz Matematyki” dla klas I – III Szkół Podstawowych, który w dniu 12 maja 2016 r. odbył się w Zespole Szkół w Gołaczewach. Dyplomy i edukacyjne gry planszowe wręczył laureatom Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik wspólnie z Dyrektorem Zespołu Szkół w Gołaczewach Robertem Kozłowskim.

Poniedziałek, 13 czerwca 2016 17:30

Sukces Tomasza Struzika w konkursie na „Notacje” podczas V Małopolskiego Festiwalu Godki Krakowskiej

V Festiwal Godki Krakowskiej to święto, podkreślające ważność małych ojczyzn: tradycji i lokalnej gwary. Jego główną ideą i celem jest przypomnienie oraz propagowanie pięknej, krakowskiej gwary i kultury. Organizatorom wydarzenia zależy szczególnie na zainteresowaniu młodzieży ich lokalną tradycją, zachęceniu do poznania i kultywowania gwary dziadków. Celem organizatorów jest ożywienie dawnej mowy i wprowadzenie jej we współczesne realia.

Poniedziałek, 13 czerwca 2016 16:10

Mamy ponad 73 tys. zł wsparcia dla naszych jednostek OSP

Gmina Wolbrom pozyskała aż 73 tysiące złotych dotacji z przeznaczeniem dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z naszej gminy. Wszystko to za sprawą rozstrzygniętych niedawno dwóch konkursów „Bezpieczna Małopolska 2016” oraz „Bezpieczny Strażak 2016”, z których pozyskane środki pozwolą zakupić sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz odzież ochronną do działań bojowych.

Piątek, 10 czerwca 2016 14:07

FTT WOLBROM SA zatrudni

Fabryka Taśm Transporterowych poszukuje obecnie: Kandydatów na stanowisko: Specjalista ds. eksportu Opis stanowiska:

Piątek, 10 czerwca 2016 10:40

Starania o modernizację dróg gminnych nie ustają

Gmina Wolbrom złożyła niedawno wnioski o dofinansowanie przez Województwo Małopolskie z funduszy Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) modernizacji kolejnych dróg gminnych. Zgodnie z zapowiadanym przez burmistrza Adama Zielnika planem, przebudowie poddane zostaną drogi w Podlesicach II, Domaniewicach oraz Jeżówce. Na ten cel Gmina stara się pozyskać blisko 3 miliony dotacji, przy czym koszty modernizacji trzech dróg gminnych wynoszą około 4,6 mln złotych.