Czerwiec 2016

Poniedziałek, 27 czerwca 2016 21:00

Stypendia Burmistrza dla najlepszych uczniów

Dla dzieci i młodzieży szkolnej nastał wreszcie z niecierpliwością oczekiwany dzień zakończenia roku szkolnego i początek wakacji. Zanim jednak zabrzmiał ostatni dzwonek Burmistrz Wolbromia Adam Zielnik, po raz pierwszy w najnowszej historii gminy, postanowił uhonorować najlepszych uczniów wolbromskich szkół stypendiami motywującymi, a także listami gratulacyjnymi za najlepsze wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w Domu Kultury.

Poniedziałek, 27 czerwca 2016 20:10

Ostatnie zakończenie roku szkolnego w Niepublicznym Przedszkolu w Kąpielach Wielkich

24 czerwca 2016 roku, w Niepublicznym Przedszkolu w Kąpielach Wielkich miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Było to ostatnie pożegnanie w przedszkolu prowadzonym przez Stowarzyszenie Oświatowe Wsi Kąpiele Wielkie. Przybyło na nie wielu gości, wśród których byli: Prezes Stowarzyszenia p. Zdzisława Posełek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kąpielach Wielkich p. Anna Świerczek oraz rodzice przedszkolaków. Jednak głównymi bohaterami tej uroczystości były oczywiście maluchy.

Poniedziałek, 27 czerwca 2016 16:18

Już w przedszkolu rozwijamy swoje talenty i osiągamy sukcesy – korespondencja z PP1 Wolbrom

„Działanie jest podstawowym kluczem do każdego sukcesu." - Pablo Picasso. Każdy z nas ma unikalne talenty, których rozwijanie umożliwia mu osiągnięcie sukcesu. Zadaniem każdego nauczyciela jest umiejętne odkrycie i wykorzystanie zdolności wychowanków już od najmłodszych lat. W naszym przedszkolu dzieci chętnie rozwijają swoje zainteresowania biorąc udział w konkursach organizowanych na terenie miasta, gminy i powiatu. Wielokrotnie wykazują się talentami w zakresie różnych dziedzin.

Poniedziałek, 27 czerwca 2016 16:12

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „POLUBIĆ MATEMATYKĘ”

W dniu 9 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół w Gołaczewach odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Polubić Matematykę” dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Wolbrom. Konkurs przygotowały nauczycielki matematyki Iwona Czernek i Grażyna Dolezy. Wzięło w nim udział 49 uczniów ze szkół podstawowych z Wolbromia, Zarzecza, Kąpiel Wielkich, Łobzowa, Poręby Dzierżnej, Poręby Górnej oraz Gołaczew.

Poniedziałek, 27 czerwca 2016 15:40

364 uczniów nauczyło się pływać

W miesiącu czerwcu dzieci ze szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie Miasta i Gminy Wolbrom zakończyły naukę pływania w związku z realizacją projektu pn. „Już pływam” w ramach zadania: Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży w 2016 r. Zajęcia odbywały się w godzinach popołudniowych na krytej pływalni w Zespole Basenów w Wolbromiu. Pod opieką wykwalifikowanych instruktorów pływać uczyło się 364 uczniów klas od I do VI szkół podstawowych.