Luty 2016

Czwartek, 04 lutego 2016 13:04

Odpady komunalne po nowemu

Rada Miejska w Wolbromiu jednogłośnie przyjęła pakiet uchwał nowelizujących przepisy dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi. Do gminnego systemu usuwania śmieci komunalnych oprócz gospodarstw domowych, włączeni zostali także właściciele nieruchomości, w których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne (firmy, placówki oświatowe itp.) oraz właściciele nieruchomości wykorzystywanych jedynie przez część roku na cele rekreacyjno-wypoczynkowe jak np. ogródki działkowe.

Czwartek, 04 lutego 2016 09:45

19 lat Grupy AA Pokora - korespondencja

W dniu 30 stycznia w budynku MOPS w Wolbromiu odbył się uroczysty miting z okazji 19 rocznicy powstania grupy anonimowych alkoholików "Pokora". Miting zaszczycili swą obecnością - Pani Poseł Lidia Gądek oraz pełnomocnicy ds. rozwiązywania problemów alkoholowych z Trzyciąża p. Agnieszka oraz Wolbromia p. Magda. W mitingu wzięli udział członkowie grup z okolicznych miejscowości, a także przyjaciele i sympatycy AA.

Czwartek, 04 lutego 2016 07:11

Radni przyjęli nową strategię rozwoju gminy

Podczas styczniowej sesji Rady Miejskiej, radni jednogłośnie przyjęli „Strategię Rozwoju Gminy Wolbrom na lata 2016-2025”. Prace nad strategią, która jest dokumentem niezbędnym dla przyszłego pozyskiwania funduszy z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej poprzedziły trwające od października warsztaty strategiczne z udziałem liderów lokalnej społeczności oraz konsultacje społeczne, w których udział mogli wziąć wszyscy mieszkańcy gminy.

Wtorek, 02 lutego 2016 13:45

Jasno, coraz jaśniej i … taniej

Pierwsze energooszczędne lampy oparte na technologii LED już zabłysły. Kilka tygodni wcześniej zrobiło się jaśniej wokół garaży na os. Łokietka i częściowo na ul. Wrzosowej oraz osiedlu Wąwóz-Kapkazy. Dzisiaj, już całą ul. Wrzosową oświetla 17 sztuk nowoczesnych latarń i prawie połowa z 41 zaplanowanych lamp na osiedlu Wąwóz-Kapkazy. Przewiduje się, jeśli tylko pozwolą warunki, że za kilka tygodni całe osiedle będzie świeciło w nowoczesnej technologii LED.

Wtorek, 02 lutego 2016 12:12

Spotkanie Noworoczne w Chrząstowicach - korespondencja

Okres karnawału to czas radosnych spotkań i hucznych zabaw. Tak też świętowano 23 stycznia w Chrząstowicach, gdzie w sobotnie późne popołudnie spotkanie noworoczne połączone z Dniem Babci i Dziadka, rozpoczęto barwnym korowodem kolędników dookoła wsi. Tłumnie zgromadzeni mieszkańcy i goście wyróżniali się barwnymi i tradycyjnymi strojami. Natomiast młodsi uczestnicy oświetlali drogę lampionami i pochodniami. Przemarsz zakończono wspólnym śpiewaniem kolęd przy blasku ogniska obok remizy O.S.P.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >|