Luty 2016

Poniedziałek, 22 lutego 2016 11:33

Slalom gigant z TKKF Jura

Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej JURA organizuje wyjazd na Amatorskie Mistrzostwa Małopolski w slalomie gigancie. Zawody odbędą się w dn. 19.03.2016 w Kluszkowcach i będą rozgrywane w kilku kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn. Osoby dobrze jeżdżące i gotowe sprawdzić swoje umiejętności w sportowej rywalizacji mogą zgłaszać się telefonicznie pod nr 604301415 lub mailowo na tkkfjura@interia.pl.

Piątek, 19 lutego 2016 14:13

Z wizytą w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Bolesławiu

Delegacja Urzędu Miasta i Gminy w Wolbromiu odwiedziła dziś Schronisko dla bezdomnych zwierząt „Rafik” w Bolesławiu, z którym Gmina Wolbrom od 2016 roku posiada umowę na odpłatne przetrzymywanie odłowionych, bezdomnych zwierząt pochodzących z terenu gminy Wolbrom. Wizyta miała na celu skontrolowanie stanu opieki weterynaryjnej oraz warunków sanitarno-bytowych, w jakich są one przetrzymywane. Podczas kontroli nie stwierdzono żadnych uchybień.

Czwartek, 18 lutego 2016 13:13

Komunikat Naczelnika Urzędu Skarbowego w Olkuszu dotyczący ulgi podatkowej na dzieci

Ulga na dzieci to najpopularniejsza, najkorzystniejsza i najbardziej dostępna ulga do odliczenia w zeznaniach podatkowych od osób fizycznych (PIT). To również jedna z najpopularniejszych metod wspomagania obywateli przez państwo. W 2016 roku zasady rozliczenia ulgi nie zmieniły się – odliczamy ją w takiej samej formule jak w roku poprzednim. Obecnie jednak uproszczono rozliczenie poprzez usunięcie załącznika PIT-UZ.

Czwartek, 18 lutego 2016 12:42

Magdalena Szczęśniak - Wicemistrz Recytacji Powiatu Olkuskiego

Dnia 11 lutego 2016r. w Galerii MBWA w Olkuszu odbyły się eliminacje powiatowe konkursu recytatorskiego o tematyce "Podróże małe i duże". Do eliminacji powiatowych przystąpiło 18 uczestników z 6 gmin Powiatu Olkuskiego. Po wystąpieniu małych artystów, jury dokonało oceny i ogłosiło wyniki.Laureatką III miejsca została uczennica klasy III Zespołu Szkół w Dłużcu, Magdalena Szczęśniak (pod opieką p. Anny Nawrot) otrzymując tytuł "Wicemistrz Recytacji Powiatu Olkuskiego". Gratulujemy!

Czwartek, 18 lutego 2016 11:59

Jeżówka- Stara Wieś z odnowionymi poboczami

Zgodnie z zapewnieniami burmistrza Adama Zielnika ekipy Wolbromskiego Zakładu Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej kontynuują prace przy poboczach kolejnych dróg gminnych. Po wykonaniu poboczy w Wierzchowisku-Gzichowie, przyszedł czas na prace przy drodze w Jeżówce-Starej Wsi. Jak zauważyli mieszkańcy, po zebraniu nadmiaru ziemi, zarówno z asfaltu jak i poboczy, droga na 1800 metrowym odcinku zrobiła się wyraźnie szersza.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >|