Luty 2016

Środa, 10 lutego 2016 14:45

Basen z wodą czystą jak kryształ

Dziś zakończyła się dziesięciodniowa przerwa technologiczna krytej pływalni w Wolbromiu. Obiekt przeszedł modernizację związaną głównie z uruchomieniem jednej z najnowocześniejszych stacji uzdatniania wody. Od dnia dzisiejszego, na klientów czeka nie tylko czysta jak kryształ woda, ale także atrakcje w postaci wodospadu oraz komory solnej. Zgodnie z zapowiedziami burmistrza, jest to dopiero początek gruntownej modernizacji obiektu zarówno krytej pływalni jak i całego Zespołu Basenów.

Wtorek, 09 lutego 2016 13:15

Mieszkańcy zdecydowali, będzie Strzegowa Kolonia zamiast Okupniki

Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika w dniu 7 lutego 2016 r. na terenie sołectwa Strzegowa przeprowadzono konsultacje społeczne w sprawie zmiany urzędowej nazwy miejscowości Okupniki (rodz. przysiółek) na miejscowość Strzegowa Kolonia (rodz. wieś). W czasie spotkania konsultacyjnego 14. mieszkańców opowiedziało się w ankietach za zmianą nazwy na Strzegowa Kolonia.

Poniedziałek, 08 lutego 2016 17:46

Uwaga. Dementujemy plotki. Woda z wolbromskich wodociągów jest czysta

Wystarczyło zaledwie dwie godziny, od czasu opublikowania w internecie Komunikatu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu z dnia 08 lutego 2016 r. dla odbiorców wody zaopatrywanych ze Stacji Uzdatniania Wody w Olkuszu, aby także wśród mieszkańców Gminy Wolbrom rozeszła się wiadomość o tym, iż w naszych wodociągach płynie woda nie nadająca się do spożycia przez ludzi. Możemy być spokojni, woda z wolbromskich wodociągów jest czysta i bezpieczna.

Poniedziałek, 08 lutego 2016 14:26

Wiosenne prace zimą

Sprzyjające warunki atmosferyczne pomagają ekipom drogowców w pracach remontowych. Zgodnie z obietnicą burmistrza Adama Zielnika daną właścicielom posesji przy zmodernizowanym w ubiegłym roku odcinku ulicy Leśnej, pracownicy Wolbromskiego Zakładu Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przystąpili do ułożenia kostki brukowej w przestrzeni oddzielającej chodnik od ogrodzeń posesji. Zakup kostki brukowej sfinansowany został przez mieszkańców, a robociznę zapewnił WZWKGiM.

Piątek, 05 lutego 2016 11:05

Termomodernizacja szkół coraz bliższa

Szansa wydania kilkunastu milionów złotych na termomodernizację 7 szkół z terenu gminy Wolbrom coraz bliżej! Dzięki wypracowanemu porozumieniu przedstawicieli powiatów Małopolski Zachodniej uczestniczących w Forum Subregionalnym odbywającym się 3.02.2016r. w Chrzanowie, wszystkie karty projektów gmin Powiatu Olkuskiego (w tym Gm. Wolbrom), przeszły pozytywnie kwalifikację merytoryczną. Nasza gmina stara się o dofinansowanie w wysokości 7 235 005,93 zł. na projekt wartości 12 058 343,21 zł.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >|