Luty 2016

Poniedziałek, 15 lutego 2016 18:59

Mamy kolejnego inwestora

W Urzędzie Miasta i Gminy w Wolbromiu, odbył się niedawno nieograniczony przetarg ustny na oddanie w użytkowanie wieczyste nieruchomości gruntowej położonej na terenach inwestycyjnych przy ul. Miechowskiej w Wolbromiu. Cena wywoławcza działki o powierzchni 0,98 ha wynosiła 491.200,00 zł plus 23% VAT, jednakże w wyniku licytacji dwóch uczestniczących w przetargu oferentów udało się osiągnąć korzystną dla Gminy cenę 700.000,00 zł plus 23 % VAT.

Piątek, 12 lutego 2016 13:43

Zaginęła czarna labradorka

Dnia 6 lutego w miejscowości Tczyca (gmina Charsznica) zaginęła czarna suczka rasy labrador. Roczna sunia wabi się Tosia. Wychowywana wśród dzieci, jest bardzo przyjacielska łagodna, radosna i towarzyska. Tęskniąca rodzina, a szczególnie Kubuś, Maja i Tobiaszek, zamieszkała w Suchej (gm. Trzyciąż), prosi o pomoc w poszukiwaniu ukochanej zguby. Na znalazcę pieska czeka wysoka nagroda. Osoby mogące pomóc w jej odnalezieniu prosimy o kontakt 503 929 378 lub 503 929 251.

Piątek, 12 lutego 2016 13:33

Informacja dla właścicieli nieruchomości niezamieszkałych położonych na terenie Miasta i Gminy Wolbrom

W dniu 26 stycznia 2016 r. na XIX sesji Rada Miejska w Wolbromiu podjęła uchwałę dotyczącą objęcia nowym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.

Piątek, 12 lutego 2016 12:40

Uwaga kombatanci! Ważna informacja Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych informuje, że w 2016 r. nie przewidziano środków przeznaczonych do przekazania gminom na wykonywanie zadań z zakresu pomocy pieniężnej dla kombatantów i innych osób uprawnionych, realizowanej przez kierowników ośrodków pomocy społecznej wynikającej z art. 19b ust I ustawy z dnia 24.01.1991 roku o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego (tekst jednolity Dz. U. z 2014 r. poz. 1206 ze zm.).

Czwartek, 11 lutego 2016 11:32

Nadzieje na dofinansowanie dróg nie gasną

Wojewoda Małopolski w dn. 29 stycznia 2016 r. zatwierdził listę zadań zakwalifikowanych do dofinansowania w 2016 roku w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 - następcy wcześniejszych schetynówek. Choć projekt Powiatu Olkuskiego znalazł się na liście na 15. miejscu (środki zapewnione dla 12 zadań), nadal jest szansa, aby remont siedmiokilometrowego ciągu dróg powiatowych Kąpiele Wielkie -Miechówka - Poręba Dzierżna otrzymał dofinansowanie.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >|