Luty 2016

Czwartek, 18 lutego 2016 07:29

„Bezpiecznie na wsi - niebezpieczne atrakcje w wakacje"

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci pt. „Bezpiecznie na wsi - niebezpieczne atrakcje w wakacje", którego celem jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, a także rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej i zdolności twórczej dzieci.

Środa, 17 lutego 2016 12:12

Zainstaluj Komunikator SISMS, który ostrzeże cię przed zagrożeniem

Od zeszłego roku w naszym Powiecie istnieje system pozwalający otrzymywać szybkie, bezpłatne informacje, ostrzeżenia i alarmy dotyczące całego powiatu olkuskiego. Aplikacja, którą bardzo łatwo się instaluje, rejestruje i użytkuje nazywa się „Komunikator SISMS” i jest bardzo pomocna mieszkańcom w sytuacji zagrożenia. O tym, jak ważne jest szybkie dotarcie z alarmem, okazało się, chociażby podczas niedawnego przypadku ze skażeniem wody.

Środa, 17 lutego 2016 09:32

Iveco dla OSP Wierzchowisko

Zebrania sprawozdawczo-wyborcze w gminnych jednostkach OSP powoli zmierzają ku końcowi. Z inicjatywy burmistrza Adama Zielnika skomasowano zebrania, aby ich cykl zakończył się jeszcze w lutym, a nie, jak to bywało dotąd – z końcem marca. Zebrania odbyły się już w większości spośród 21 jednostek OSP. Podczas zebrania w Wierzchowisku w dniu 13. lutego, burmistrz Adam Zielnik przekazał jednostce wóz gaśniczy ratownictwa techniczno-chemiczno-ekologicznego Iveco, służący do tej pory w OSP Dłużec.

Wtorek, 16 lutego 2016 14:46

Weź udział w Turniej Piłki Halowej

TRI (Poland) zaprasza zakłady pracy do udziału w otwartym Turnieju Piłki Halowej o Puchar Prezesa TRI (Poland) sp.z o.o. Turniej odbędzie się w dniu 27.lutego, w hali Gimnazjum nr 4. Zapisy do dn. 19.lutego. Zapraszamy.

Wtorek, 16 lutego 2016 12:10

Uwaga, znaleziono psa

W dniu 15 lutego r. do Straży Miejskiej w Wolbromiu wpłynęła informacja o błąkającym się psie w miejscowości Domaniewice. Po rozpytaniu mieszkańców nie udało się ustalić właściciela psa i zwierze trafiło do schroniska w Bolesławiu. Właściciela znalezionego czworonoga (widocznego na zdjęciu poniżej) lub osoby posiadające informacje dotyczące tego psiaka, prosimy o kontakt ze Strażą Miejską w Wolbromiu tel. 662 298 296.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >|