Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Luty » Uwaga, znaleziono psa

Uwaga, znaleziono psa

2016-02-16 12:10:21

W dniu 15 lutego r. do Straży Miejskiej w Wolbromiu wpłynęła informacja o błąkającym się psie w miejscowości Domaniewice. Po rozpytaniu mieszkańców nie udało się ustalić właściciela psa i zwierze trafiło do schroniska w Bolesławiu. Właściciela znalezionego czworonoga (widocznego na zdjęciu poniżej) lub osoby posiadające informacje dotyczące tego psiaka, prosimy o kontakt ze Strażą Miejską w Wolbromiu tel. 662 298 296.

Strażnicy SM st. spec. Piotr Serwatka i mł. insp. Jacek Mazur przypominają, iż od stycznia b.r., bezpańskie psy będą zabierane do schroniska w Bolesławiu od razu po zgłoszeniu i tam będzie można szukać swoich zaginionych pupilów lub też wybrać psa do adopcji.
Zgłoszenie o potrzebie zabrania bezpańskiego psa do schroniska przyjmuje Straż Miejska, która nie tylko powiadomi służby schroniska, ale także ma możliwość sprawdzenia czy znalezione zwierzę jest zaczipowane. Przy okazji strażnicy zachęcają właścicieli do korzystania z finansowanej przez Gminę Wolbrom możliwości bezpłatnego założenia elektronicznego czipa swoim psom. W razie zaginięcia lub znalezienia zaczipowanego psa właściciel od razu będzie mógł uzyskać informację o tym fakcie.