Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2016 » Luty » „Bezpiecznie na wsi - niebezpieczne atrakcje w wakacje"

„Bezpiecznie na wsi - niebezpieczne atrakcje w wakacje"

2016-02-18 07:29:25

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci pt. „Bezpiecznie na wsi - niebezpieczne atrakcje w wakacje", którego celem jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, a także rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej i zdolności twórczej dzieci.

Konkurs skierowany jest do uczniów podstawowych szkół wiejskich. Będzie przebiegał w dwóch etapach - wojewódzkim i centralnym, a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi do końca czerwca br. W komisjach konkursowych oprócz przedstawicieli Kasy zasiądą m.in, plastycy, nauczyciele plastyki i inne osoby związane ze sztuką, a także przedstawiciele instytucji będących współorganizatorami konkursu. Dla zwycięzców konkursu przewidziane są wartościowe nagrody.

Współorganizatorem konkursu jest Państwowa Inspekcja Pracy. Do współpracy zapraszane też będą organizacje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenach wiejskich np. samorządy, kuratoria oświaty.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.krus.gov.pl.