Styczeń 2015

Piątek, 30 stycznia 2015 13:32

Rada nadal jednomyślna

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej, praktycznie bez dyskusji na sali obrad przyjęty został budżet na rok 2015 o czym pisaliśmy wcześniej. Sala ożywiła się po wyczerpaniu porządku obrad w zakresie części uchwałodawczej - radni złożyli kilkanaście interpelacji i zapytań, na które na bieżąco odpowiedzieli burmistrz Adam Zielnik oraz przybyli na sesję radni powiatowi.

Czwartek, 29 stycznia 2015 20:51

Budżet na 2015 uchwalony

Prawie w ostatnim możliwym terminie Rada Miejska w Wolbromiu przyjęła budżet na rok 2015. Na prośbę burmistrza Adama Zielnika, który zapowiedział wprowadzenie w niedługim czasie istotnych zmian w zapisach projektu budżetu przygotowanego jeszcze przez poprzednika, pozytywnie zaopiniowany przez RIO projekt został uchwalony bez większej dyskusji. Gmina Wolbrom rozpoczyna kadencję w dobrej kondycji i z dużym potencjałem.

Środa, 28 stycznia 2015 13:56

Będzie nowa opcja dla pacjentów?

Kilka dni temu odbyło się w Urzędzie Miasta i Gminy spotkanie burmistrza Adama Zielnika z przedstawicielami zakładów opieki zdrowotnej świadczących usługi medyczne w ośrodku przy ul. Skalskiej 22, na którym padło zapewnienie, że medycy nie boją się ewentualnej konkurencji. Szybko pojawiła się szansa, że nie będą musieli długo czekać na realizację swojego zapewnienia. Burmistrz spotkał się dziś z inwestorem poważnie zainteresowanym budową w Wolbromiu nowej przychodni dla ubezpieczonych pacjentów.

Środa, 28 stycznia 2015 13:53

Burmistrz zdążył przed przedsiębiorcą

W wyniku interwencji jednego z mediów jakiś czas temu została rozpoczęta swoista „rywalizacja” pomiędzy Gminą, a prywatnym dobroczyńcą w realizacji projektu, mającego w efekcie wspomóc dwie niewydolne socjalnie i społecznie rodziny. W wyniku dżentelmeńskiej umowy burmistrz i przedsiębiorca podjęli się remontu i oddania w użytkowanie potrzebującym dwóch lokali socjalnych. Jeden z nich miał przygotować burmistrz, a drugi - przedsiębiorca. Dziś burmistrz przekazał klucze do pierwszego z mieszkań.

Wtorek, 27 stycznia 2015 10:33

Remizy w Wolbromiu i Łobzowie mogą otrzymać pomoc Gminy

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej zostaną poddane głosowaniu dwie uchwały dotyczące zmian prawnych, umożliwiających wspieranie przez Gminę Wolbrom jednostek OSP w Wolbromiu i Łobzowie w zakresie poprawy warunków lokalowych w remizach. Jeżeli radni przychylą się do projektu przedłożonego przez Burmistrza Gmina będzie mogła np. starać się o dofinansowanie na remonty obiektów i sama je wspierać. Gmina nie może bowiem inwestować w obiekty, których nie jest właścicielem.

|<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >|