Styczeń 2015

Czwartek, 15 stycznia 2015 08:10

Informacja Urzędu Skarbowego

Izba Skarbowa w Krakowie przypomina, że z początkiem 2015 roku weszły w życie przepisy rozszerzające zasady przyznawania ulg podatkowych na dzieci. Z ulgi będą mogły skorzystać wszystkie rodziny, w których przynajmniej jedno z rodziców płaci podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT). Podwyższone o 20 proc. zostaną także ulgi na trzecie i każde kolejne dziecko. Zmiany mają dotyczyć ponad miliona polskich rodzin, w których wychowuje się około dwóch milionów dzieci.

Środa, 14 stycznia 2015 14:12

Informacja dla pracodawców

Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu informuje, iż od 9 do 20 stycznia 2015. można składać wnioski na organizację staży zawodowych dla osób pozostających bez pracy w ramach projektu „Konserwator Bis – program aktywizacji zawodowej osób pozostających bez zatrudnienia” Program realizowany jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

Środa, 14 stycznia 2015 13:47

Informacja o udzielonym wsparciu

Zgodnie z zapisem §3 ust. 7 Uchwały nr LII/332/2014 Rady Miejskiej w Wolbromiu z dnia 26 września 2014 r. w sprawie określenia warunków oraz trybu finansowania zadań z zakresu rozwoju sportu na terenie Gminy Wolbrom zamieszczamy informację o udzieleniu dotacji klubom sportowym na realizację zadania pn. "Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców MiG Wolbrom” w 2015 roku"

Środa, 14 stycznia 2015 12:58

Ranking szkół średnich

Po raz 17 portal internetowy i miesięcznik „Perspektywy” opublikowały ranking najlepszych liceów i techników 2015 w Polsce. Zasady rankingu ustala Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz przewodniczących komitetów ważniejszych olimpiad przedmiotowych. Szkoły oceniane są przez porównanie trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%).

Środa, 14 stycznia 2015 10:53

Zagrożenie zabezpieczone

Kilka minut przed godz. 11 przy ul. Krakowskiej w Wolbromiu doszło do obsypania się cegieł ze szczytu ściany tzw. starej poczty. Bardzo szybko miejsce zdarzenia zostało oznakowane przez Straż Miejską, a przechodnie proszeni są o przejście na drugą stronę ulicy, w celu ominięcia zagrożenia.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >|