Styczeń 2015

Środa, 21 stycznia 2015 09:26

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT.

Poniedziałek, 19 stycznia 2015 14:24

W wielu miejscach się sprawdziło, czy uda się u nas?

Do wolbromskiego Domu Kultury dotarł pomysł, dzięki któremu w wielu miejscach w Polsce spełniają się marzenia setek dziewcząt i kobiet… odświeżyć szafę tanim kosztem! Czy inicjatywa przyjmie się w naszym środowisku? Mamy nadzieję, że tak, wbrew wszelkim małomiasteczkowym konwenansom i oporom! Zatem – 21 lutego wietrzymy szafę! szczegóły na plakacie:

Piątek, 16 stycznia 2015 14:16

Przegląd Grup Jasełkowych – Wolbrom 2015

Jak co roku w Domu Kultury w Wolbromiu odbył się dziś Miejsko-Gminny Przegląd Grup Jasełkowych. Na scenie zaprezentowało się 7 grup jasełkowych z publicznych i niepublicznych placówek oświatowych z terenu naszej gminy.

Piątek, 16 stycznia 2015 07:56

Przypomnienie Urzędu Skarbowego

1 stycznia weszły w życie nowe obowiązki w zakresie przesyłania do urzędów skarbowych deklaracji, informacji i rocznych obliczeń podatku za osoby fizyczne za rok 2014. Jeżeli pracodawca przesyła dokumenty za więcej niż 5 pracowników musi to zrobić elektronicznie. Jeżeli wysyła dokumenty za mniej niż 5 pracowników może to zrobić w formie papierowej, jednak nie później niż do końca stycznia. W załączeniu szczegółowe informacje w tej sprawie:

Czwartek, 15 stycznia 2015 12:00

Trwają działania w sprawie starej poczty

W związku z ogromnym zainteresowaniem wczorajszym incydentem, związanym z zagrożeniem budowlanym przy ul. Krakowskiej informujemy, że o sprawie został powiadomiony Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Olkuszu, który zapewnia o nadaniu jej priorytetowego znaczenia. Ponieważ budynek jest własnością prywatną, a dodatkowo jest objęty nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, konieczne jest współdziałanie kilku podmiotów, co może wydłużyć działania.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >|