Styczeń 2015

Poniedziałek, 12 stycznia 2015 11:50

Teatr dla dzieci w wolbromskim DK

Dom Kultury w Wolbromiu podjął kolejną ciekawą inicjatywę. Dzieci z naszych okolic będą miały okazję oglądania na miejscu prawdziwego teatru na „żywo”. Do tej pory taką szansę stwarzały im jedynie organizowane sporadycznie przez szkołę lub przedszkole wyjazdy do większego miasta, bądź „namiastki” teatru prezentowane przez trupy objazdowe. Już w najbliższą niedzielę zapraszamy dzieci i rodziców na widownię DK na spektakl Teatru Lalki i Aktora „Parawan” pt. „Czterej muzykanci z Bremy”.

Poniedziałek, 12 stycznia 2015 10:04

Wieczór kolęd, wieczór wzruszeń. Skaldowie na scenie DK

„Do szopy do szopy wszyscy, kto ogrzać pragnie ręce, z darami, z darami, z darami, by odtajało serce”… Nie ulega wątpliwości, że nasze odtajały. Serca tych, którzy w sobotni wieczór przyszli posłuchać wspaniałych głosów i aranżacji muzycznych zespołu - legendy, zespołu, który od lat sześćdziesiątych stwarzał nową jakość na polskiej scenie muzycznej.

Piątek, 09 stycznia 2015 13:42

Weekend ofiarności

W najbliższą niedzielę, 11 stycznia po raz 23 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Niestety w naszym mieście nie został zgłoszony żaden sztab WOŚP. Chętni do wsparcia akcji Jerzego Owsiaka mogą w niej uczestniczyć np. przez internetowe aukcje. Tego samego dnia można też będzie wesprzeć cel lokalny – w wolbromskich parafiach odbędzie się zbiórka datków na potrzeby Ochronki Betlejem prowadzonej przez siostry Karmelitanki.

Piątek, 09 stycznia 2015 12:48

Staw w Jeżówce odzyskuje świetność

Strażacy z Jeżówki podjęli inicjatywę zagospodarowania zbiornika wodnego w swojej wsi. Miejsce ma wielki potencjał, ale konieczne jest przeprowadzenie solidnych prac, aby płynąca nieopodal rzeczka nie niszczyła stawu przy okazji większych opadów. Pomysł jest realizowany dzięki działaniom społecznym i dofinansowaniu z funduszy dysponowanych poprzez LGD Nad Białą Przemszą w ramach małych projektów.

Czwartek, 08 stycznia 2015 13:42

Konsumencie - poznaj swoje nowe prawa

25 grudnia 2014 r. weszła w życie ustawa o prawach konsumenta. Nałożyła ona liczne obowiązki na przedsiębiorców, a także wprowadziła uprawnienia dla kupujących. Kampanię medialną informującą o zmianach rozpoczął Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Ponieważ warto znać swoje prawa zachęcamy do skorzystania z tej informacji.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >|