Styczeń 2015

Środa, 14 stycznia 2015 10:45

Burmistrz otwarty na budowę nowej elektrociepłowni

Ogrzewanie mieszkań, zwłaszcza na osiedlach po północnej stronie miasta od lat nurtuje mieszkańców, zarządców osiedli i kolejnych włodarzy gminy Wolbrom. Ceny, z racji poważnych strat na przesyle, są wyższe niż po drugiej stronie miasta i to jest główną przyczyną szukania nowych rozwiązań. Burmistrz Adam Zielnik rozmawiał wczoraj z przedsiębiorcą zainteresowanym budową w Wolbromiu nowej elektrociepłowni.

Środa, 14 stycznia 2015 09:18

Będzie reaktywacja Przeboju

Burmistrz Adam Zielnik zdecydował, że odrodzi „stary” Przebój. Klub otrzyma pożyczkę, która pozwoli na spłacenie wymagalnych zobowiązań i może być umorzona. Powstałe w wyniku kryzysu sprzed kilku miesięcy nowe podmioty szkolące piłkarzy, bazujące na tradycji Przeboju zostaną zaproszone do zwarcia szeregów w starych strukturach. Ci, którzy będą woleli działać na własną rękę dostaną możliwość korzystania z bazy sportowej należącej do Gminy, którą będzie zarządzał Przebój.

Środa, 14 stycznia 2015 08:14

Informacja Wojewody Małopolskiego

Uprzejmie informuję, że w terminie 6 miesięcy, od dnia 22.12.2014 r. do dnia 22.06.2015 r., odbywają się konsultacje społeczne Planów zarządzania ryzykiem powodziowym.

Środa, 14 stycznia 2015 08:00

Bezpłatne usługi innowacyjne dla przedsiębiorców

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie – zaprasza do udziału w projekcie „Opracowanie, wdrożenie i świadczenie usług budowania scenariuszy technologicznych dla podniesienia innowacyjności przedsiębiorstw z sektora MŚP”, w ramach działania 5.2, Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

Wtorek, 13 stycznia 2015 08:00

Prace w Zarzeczu będą kontynuowane

Gmina Wolbrom rozstrzygnęła przetarg na kontynuację trwającej od 2003 r. budowy świetlicy wiejskiej w Zarzeczu. Do przetargu przystąpiło aż 16 oferentów, z czego trzy oferty zostały odrzucone z przyczyn formalnych, a jedna z przyczyn rażąco niskiej, trudnej do uzasadnienia ceny. Najkorzystniejszą ofertę złożyła Firma Remontowo-Budowlana Ryszard Straszak z Bydlina z ceną 288.900,70 zł i gwarancją 5 lat. Wczoraj burmistrz podpisał z firmą umowę na wykonanie zlecenia.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >|