Grudzień 2014

Poniedziałek, 15 grudnia 2014 07:49

Piękne i mądre jasełka w wolbromskim Betlejem

Zwykle przed Bożym Narodzeniem, z wdzięczności za całoroczną pomoc i wsparcie, dobroczyńcy Ochronki Betlejem prowadzonej przez siostry Karmelitanki w Wolbromiu zapraszani są na specjalnie przygotowane jasełka. Nie jest to jednak zwykłe przypomnienie historii narodzin Jezusa. Zazwyczaj przedstawienie zawiera jakieś przesłanie. Tym razem było podobnie.

Piątek, 12 grudnia 2014 14:57

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom ogłasza otwarty konkurs ofert na zlecenie w 2015 r. realizacji zadania publicznego organizacjom pozarządowym oraz podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 1118)

Piątek, 12 grudnia 2014 13:10

Mikołaj w Kalisiu

Dzień 6 grudnia oczekiwany jest chyba najbardziej przez dzieci, ale i trochę starsi cieszą się na widok worka wypchanego prezentami. Pewnie każdy z was uśmiecha się ze wzruszeniem na samą myśl o tych przejętych oczach i wysuniętym języku naszej pociechy, kiedy pisze swój pierwszy lub kolejny list z prośbą o prezent, o tym pędzie, by sprawdzić czy 6 grudnia Mikołaj coś przyniósł, tej radości, gdy znajduje się podarunek…

Piątek, 12 grudnia 2014 12:24

Wirtualny spacer po małopolskich muzeach

W dobie wszechobecnej cyfryzacji i komputeryzacji, której rozwój można zauważyć również w naszym mieście, choćby na przykładzie nieustannie przeobrażającego się wolbromskiego DK, wiadomo że ludzie chcą iść z duchem czasu. W ubiegłym roku stał się możliwy wirtualny spacer po wolbromskim Rynku, który nie jednemu pozwolił odkryć to miejsce na nowo. Teraz taką multimedialną przygodę wszyscy koneserzy sztuki pięknej mogą przeżyć bez wychodzenia z domu „spacerując” po małopolskich muzeach.

Piątek, 12 grudnia 2014 11:17

Mamy wpływ na smog

W Małopolsce obecnie tylko w Krakowie jest odnotowanie poważne przekroczenie norm zanieczyszczenia powietrza. W miesiącach, kiedy do atmosfery emitowana jest ogromna ilość dymu z tzw. niskiej emisji, czyli pochodzącego z domowych pieców, gołym okiem i własnym nosem możemy stwierdzić jak potężna dawka trucizn zatruwa powietrze i utrudnia życie także mieszkańcom mniejszych miejscowości. Wciąż jednak do bardzo wielu z nas nie dociera, że wszyscy odpowiadamy za taki stan rzeczy.