Grudzień 2014

Poniedziałek, 08 grudnia 2014 13:19

Informacja dla pobierających stypendium

Urząd Miasta i Gminy w Wolbromiu informuje, że od jutra w kasie urzędu będzie wypłacane stypendium szkolne dla osób uprawnionych.

Poniedziałek, 08 grudnia 2014 10:27

Oszczędności w urzędzie

Każdy płacący rachunki wie to najlepiej – wszystko systematycznie drożeje. Szukanie oszczędności jest koniecznością nie tylko w naszych gospodarstwach domowych, ale także w funkcjonowaniu ogromnego „organizmu” jakim jest gmina. Dzięki przemyślanym działaniom gmina uzyskuje znaczne oszczędności na energii elektrycznej i w ciągu ostatnich kilku lat ponad dziesięciokrotnie zmniejszyła rachunki za telefony w urzędzie.

Poniedziałek, 08 grudnia 2014 09:04

Wolbromska schetynówka musi poczekać

Wolbromska schetynówka 2015 oceniona pozytywnie, ale na razie poza listą zatwierdzoną do dofinansowania. Na ostatecznej liście rankingowej wniosków ocenionych w naborze na 2015 r. w ramach Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność – Rozwój w województwie małopolskim remont projekt złożony przez gminę Wolbrom znalazł się na 35 miejscu. Czy i w przyszłym roku uda się nam dzięki oszczędnościom uzyskanym w przetargach? W 2014 się udało.

Poniedziałek, 08 grudnia 2014 08:26

Regionalny System Ostrzegania

Jak informują służby prasowe wojewody: od 1 stycznia 2015 r. rozpocznie działanie Regionalny System Ostrzegania, dzięki któremu każda osoba posiadająca telefon komórkowy czy oglądająca telewizję publiczną będzie powiadomiona o potencjalnych zagrożeniach i klęskach żywiołowych. Umowę w tej sprawie podpisali minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki oraz prezes zarządu Telewizji Polskiej SA Juliusz Braun.

Środa, 03 grudnia 2014 11:48

Kulturalne mikołajki? Czemu nie!

Wolbromski Dom Kultury zachęca - najlepszym prezentem mikołajkowym może być bilet do kina lub na inną imprezę, których w najbliższym czasie będzie sporo. Do wyboru są np. film dla dzieci, albo bilet na balet... Szczegóły na plakatach: